Sidebar

250 грн.

Вопрос решен

Добрый день, являюсь офицером запаса после военной кафедры. Сейчас прохожу необходимые процедуры для поступления в иностранный вуз. Какие документы мне необходимо подать в военкомат после поступления в иностранный вуз для получения отсрочки от мобилизации, и разрешения на выезд из страны?

08.06.2022 09:30
Владимир, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!
Щодо Вашої заявки , щодо перетину кордону:

Зможете виїхати , але довідку з іноземного ВНЗ , треба перекласти на державну мову у нотаріуса та завірити переклад нотаріально

Значення має , якщо ви маєте приписне свідоцтво і вам від 18-27 років тоді ви є призовником і можете отримати довідку з ТЦК СП (Воєнкомат) про відстрочку. за навчанням ( на кордоні треба довідка з ВНЗ З НОТАРІАЛЬНИМ ПЕРЕКЛАДОМ та довідка про відстрочку з ТЦК СП).
Якщо ж ви маєте воєнний білет то ви є військовозобов язаний і відстрочка за навчанням може бути надана згідно ст, 23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку , відмовити не мають права , але можуть.

Мають у довідку дописати: тцк сп не заперечує виїзду закордон ( спеціальний бланк уже видало Міністерство оборони України всім ТЦК СП.)

Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)

посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції
• які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
• водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
• люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
• Також якщо ви зайняті постійним доглядом за особою поважного віку , яка цього потребує згідно висновку ЛКК будь-якої лікарні.(внаслідок когнітивних порушень здоров я)

Додаткові підстави:

Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.

- водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України.
- залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
- спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
- тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України за наявності підтвердних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

Нові правила перетину з 03.05.22
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
 •
---
З повагою,
Костянтин Гончаренко

08.06.2022 17:01
Владимир
Киев

Спасибо за ответ! Есть ли какой-то юридический документ, который описывает какой именно документ из ин вуза нужно приносить для отсрочки? Подойдет ли в качестве документа письмо о зачислении в ин вуз, переведенное на государственный язык и заверенное у нотариуса?

08.06.2022 18:36

Есть специальная форма справки для ВУЗа Украины специально для военкомата их спец форма , для иностранного определенной формы нет, письмо на бланке с печатью и подписью ректора на оригинальном , языке с нотариадбным переводом подойдет, 

главное , что бы военкомат дал свою спец справку, что они не против выезд студента

Студенты Республики Польша ВЫЕЗЖАЮТ ПО ТАКИМ ПИСЬМАМ И СПРАВКАМ С ВОЭНКОМАТОВ.
С уважением,
Константин Гончаренко

09.06.2022 16:23
Владимир
Киев

Спасибо большое за ответ!

09.06.2022 16:54

Вопросы из такой же категории

Как поводитися якщо чоловіка е диформація черепа в заключення що треба ще лікуватися а його відправляють в зону бойових дій
В военкомате всё схвачено
Проблема сзч и нарушение прав военкоматом