Есть справка от Польского ВУЗа на польском языке, есть гербовая печать и подпись на ней, есть нотариально заверенный перевод на украинский, есть международное удостоверение студента "ISIC", но в военкомате не принимают документы, т.е. сетуют на то, что нет апостиля, но апостиль не ставили так как нет необходимости в этом согласно Стаття 15 п.2 Международного договора между Украиной и Польшей ратифицированного ВР 3941-12 от 04.02.1994. Как решить вопрос, завтра комиссия?

04.07.2022 09:47
Богдан, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!

ВАМ ТРЕБА ПОДАТИ ЗАЯВУ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ): ( У канцелярію  начальника зі штампом про прийняття та видачею Вам копії)

 З А Я В А
про постановку мене на військовий облік, видачу мені військового квитка офіцера запасу (тимчасового посвідчення), надання мені відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки та про надання (направлення) у мою адресу як військовозобов’язаного повідомлення про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, за листом-повідомленням, разом з наданням (направленням) мені довідки для Державної прикордонної служби України відносно мене, як військовозобов’язаного про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації
Повідомляю, що ___.
Відповідно до вимог ст.40 Конституції України - «Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».
Згідно до вимог ст.1 Закону України «Про звернення громадян» - «Звернення громадян. Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. …».
Відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про звернення громадян» - «Права громадянина при розгляді заяви чи скарги. Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; знайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень».
Згідно до вимог ст.19 Закону України «Про звернення громадян» - «Обов'язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг. Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи. У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не скасовує вимоги абзацу дев'ятого частини першої цієї статті».
Відповідно до вимог ст.19 Конституції України – «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Згіднодо вимог ст.21 Конституції України – «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними».
Відповідно до вимогст.22 Конституції України – «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».
Так, з метою реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів, як людини і громадянина, я як військовозобов’язаний, маю право звернутися з заявою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які є обов’язковими для вирішення лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог п.16 ч.1 ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» – «Заходи правового режиму воєнного стану. 1. В Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану:...16) забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України».
Згідно до вимог ст.37 Закону України «Про військовий обов’язок і військовуслужбу» – «Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього. 1. Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України:... 2) на військовий облік військовозобов'язаних: звільнені з військової служби в запас; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу»; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; звільнені зі служби поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Державного бюро розслідувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, співробітники Служби судової охорони, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України; які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу; які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування у запасі; 3) на військовий облік резервістів: які зараховані в особливий період на службу у військовому оперативному резерві; які уклали контракт про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань; які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання. ...».
Так, в зв’язку з введеним та продовженням дії воєнного стану в Україні, дією правового режиму воєнного стану, я повинен стати на військовий облік, за місцем реєстрації мого тимчасового місця проживання, за ___.
Вказане свідчить про необхідність поставити мене на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до вимог Указу Президента України «Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу» № 582/2016 від 30.12.2016 року; наказу Міністерства оборони України № 610 від 21.11.2017 року «Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного», передбачено порядок видачі військовозобов’язаному військового квитка (тимчасового посвідчення).
Так, я повинен мати військово-обліковий документ: військовий квиток (тимчасове посвідчення).
Згідно до вимог п.п.2 п.8 Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію» – «У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: 1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі – мобілізація).2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. 3. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом. … 8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку: 1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; 2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;…».
Відповідно до вимог ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – «Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації…Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...».
Так, враховуючи те, що я є студентом денного відділення у іноземному учбовому закладі: ,___ копія якого мною приєднана до даної заяви /Додаток № 1/.
Відповідно до листа-повідомлення Державної прикордонної служби України, на сайті: Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (dpsu.gov.ua): «04 квiтня 2022 10:53 Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. Також перетнути державний кордон на виїзд з України можуть громадяни України, …. та здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі)», а за позицією Державної прикордонної служби України при перетині кордону військовозобов’язаним треба пред’являти листи, довідки для Державної прикордонної служби України відносно особи військовозобов’язаного про те, що ця особа не підлягає призову по мобілізації, так як має право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі абз.2 ч.3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»: «…Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...».
Таким чином, з метою реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів, як людини і громадянина, я як військовозобов’язаний, маю право звернутися з заявою до Мукачівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яка є обов’язковою для вирішення, для отримання мною як військовозобов’язаним повідомлення про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, за листом-повідомленням, разом з наданням (направленням) мені як військовозобов’язаному довідки для Державної прикордонної служби України про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами Конституції України;Загальної Декларації прав людини; Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; Міжнародного пакту про громадянські і політичні права; Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 259/2022 від 18.04.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 341/2022 від 17.05.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію»; Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію»; Указу Президента України № 342/2022 від 17.05.2022 року «Про продовження строку проведення загальної мобілізації»; Законів України «Про звернення громадян», «Про правовий режим воєнного стану», «Про військовий обов’язок і військовуслужбу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», -
ПРОШУ :
1. За даною моєю заявою, вирішити питання про постановку мене на військовий облік, видачу мені військового квитка (тимчасового посвідчення), надання мені відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, з видачею довідки довідки для Державної прикордонної служби України відносно мене, як військовозобов’язаного про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
2. Про результати розгляду даної заяви, прошу Вас, мене повідомити увстановлений законом строк.
Додаток:
1) Копія Довідки про навчання у ___ на ___ аркушах.
З повагою
Військовозобов’язаний:___
«___».06.2022 року.


ДОДАЄТЕ ВСІ КОПІЇ НАЯВНИХ У ВАС ДОКУМЕНТІВ НЕХАЙ ВИРІШУЄ НАЧАЛЬНИК 
С уважением,
Константин Гончаренко

------------
Подальші консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання 

04.07.2022 14:04

Вопросы из такой же категории

Как комиссоваться по состоянию здоровья
Здравствуйте, как я могу узнать , стою ми Я на военном облику? Мне никогда в жизни не приходила повестка в военкомат. А срочную службу Я не проходил, та как белий билет.
Мобилизация многодетного отца