Захист цивільних процесуальних прав
Цивільне законодавство встановлює підстави виникнення, зміни і припинення цивільних процесуальних прав і методів їх реалізації. Цивільним кодексом передбачена охорона цих прав і заходів щодо їх захисту. Гарантія здійснення цивільних прав – це можливість використання уповноваженими особами різних заходів щодо їх захисту в разі правопорушення.
Не всі громадяни, які стикаються з проблемами порушення свого процесуального права, можуть самостійно захищати свої інтереси. А затягувати таке положення до суду дуже небажано, оскільки здатне призвести до програшу справи або її закриття. На цьому етапі проблематично щось виправити, однак юрист зможе грамотно і швидко допомогти вам.
ОСНОВНІ ЕТАПИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН В СУДІ
Учасникам процесу в обов'язковому порядку слід застосовувати лише добросовісне використання їх цивільних процесуальних прав.
На практиці сторони нерідко зловживають ними. Наприклад, при виборі суду (при визначенні підсудності). Так, справи щодо захисту споживчих прав мають альтернативною підсудністю - позивач має право на свій вибір подавати позовну заяву. Він може зробити це на свій (чи відповідача) місцем проживання, за місцем розташування філії юридичної особи - відповідача або за місцем підписання договору.
ОСЬ КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ, ЩО ЦІКАВЛЯТЬ ГРОМАДЯН ПРИ ЗВЕРНЕННІ ДО ФАХІВЦЯ:
1. Підготовка до судового засідання.
Захист громадських інтересів на цьому етапі включає ознайомлення з матеріалами справи, з'ясування обставин щодо обмеження прав клієнта, планування судового захисту. Стратегія лінії захисту безпосередньо залежить від статусу особи в судовому процесі – позивачем або відповідачем у справі. Досвідчений адвокат проконсультує по всіх питаннях, і прояснить правові тонкощі, допоможе Громадяни, які не знайомі з судовою практикою можуть навіть не підозрювати про те, що порушено їх процесуальне право.
2. Розгляд справи в суді.
На даному етапі може виникнути маса порушень:
порушення правил колегіальності, підсудності і підвідомчості;
порушення права участі особи у справі;
порушення норм щодо прийняття та оформлення актів суду;
розгляд заяви від неналежного особи;
порушення встановлення фактів у справі;
безпідставну відмову у прийнятті позовної заяви;
помилка щодо визначення судових строків;
порушення правил доказування;
незаконне припинення виробництва;
порушення правил за позовною забезпечення і мн. ін.
Юридична допомога дозволить виявити і усунути процесуальні порушення, відновивши свої порушені права.
3. Винесення рішення суду
У законодавстві визначені безумовні підстави для скасування судового рішення . Це означає, що учасники процесу не зобов'язані доводити, що ці порушення ведуть або можуть призвести до невірного розгляду справи по суті. Його скасують якщо:
мав місце незаконний склад суду;
відсутні особи-учасники через порушення правил сповіщення про місце і час засідання;
порушена таємниця суддівського наради;
не дотримані правила про мову судочинства;
у рішенні відсутній підпис когось із суддів;
немає протоколу засідання суду.
ЧОМУ НЕОБХІДНА ПРАВОВА ПІДТРИМКА
Допомога з процесуального права необхідна, якщо самостійне рішення питання неможливо через відсутність знань і нюансів юридичного захисту. Залучити в процес професіонала в галузі права важливо, якщо присутній тиск на бік. Ці обставини вимагають невідкладної адвокатської допомоги. Але іноді консультація – відмінний засіб, завдяки яким здійснюється якісна захист цивільних прав.
Звертайтеся до за цінним юридичною радою і Ваші шанси на успішне завершення справи зростуть.