Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Залучити й утримати кращих співробітників ... А як?Відповісти на друге питання - «Як утримати?» - Завжди легше, оскільки він стосується людей, які вже працюють в компанії. Це означає, що з питанням можна якось розбиратися. Від співробітників можна отримати зворотний зв'язок, серед них можна провести опитування думок, роз'яснювальну роботу, організувати фокус-групи і т. д., і т. п. Загалом, співробітники, як не крути, завжди «під рукою».

Перше ж питання - «Як залучити?» - Зачіпає проблему більш складну: майбутні співробітники недоступні нам як об'єкт вивчення за визначенням. Тільки приблизно можна уявити собі, хто вони. Роботу серед них проводити або неможливо, або важко з цілого ряду причин. У тому числі - через дорожнечу: якщо ми не знаємо, хто саме наш майбутній співробітник, працювати доведеться з широкою категорією осіб («студенти-випускники», «PHP-програмісти», «юристи по злиттю і поглинанням»), а доступ до широкої аудиторії, як добре знають маркетологи, завжди коштує недешево.

А що, до речі, роблять маркетологи в ситуації, коли їм невідомий майбутній покупець продуктів фірми? Опускають вони руки?

Ні, не опускають. Маркетологи працюють з потенційним, невідомими їм поки покупцями за допомогою управління брендом продукту. Міцний бренд продукту - високий рівень продажів.

Чи можна працювати з майбутніми співробітниками за аналогією, за допомогою управління брендом роботодавця?

Так, можна. Кращі організації, власне, давно це роблять. Розглянемо простий приклад.

Компанія Google протягом ряду років систематично платила своїм співробітникам зарплату нижче середньої по ринку, але при цьому примудрялася отримувати кількість резюме на одну вакансію, в рази перевищує середні показники по галузі.

Питається, як же їй це вдавалося?

Дуже просто. Ринок праці високо цінує роботу в компанії, яка кілька років поспіль вигравала звання Кращого Роботодавця в США. Робота в Google є більш привабливою для кандидатів, ніж робота в інших організаціях і, що головне, це думка про компанії є загальноприйнятим.

Хочете перетворити роботу по підбору персоналу в задоволення і заодно заощадити на підборі дуже пристойну суму для своєї компанії? Займіться всерйоз управлінням іміджем роботодавця. Витратите ви набагато менше, ніж заощадите - на самому підборі, згаданому в попередньому реченні, і на утриманні співробітників (у результаті зниження плинності кадрів).

Ви запитаєте, до чого тут плинність? А при тому, що неможливо створити міцний зовнішній імідж роботодавця, не полагодивши попередньо внутрішній ...

Микола Осейко,

керуючий партнер

HR Center


Получите за 15 минут консультацию юриста!