Sidebar

В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

Інтернет-гігант Google виплатить штраф у розмірі $ 22,5 млн для врегулювання претензій про порушення конфіденційності даних користувачів браузера Safari, розробленого Apple. Штраф, накладений на Google Федеральною комісією США з торгівлі, став рекордним для відомства і ознаменував собою активне включення Комісії в боротьбу за права інтернет-користувачів, пише Bloomberg.

Комісія розпочала перевірку після оприлюднення результатів дослідження, проведеного вченим зі Стенфордського університету Джонатаном Маєром (Jonathan Mayer). В ході дослідження було виявлено, що Google змінював налаштування безпеки Safari, даючи можливість третім особам стежити за активністю користувача в мережі без його згоди.

На Google накладено рекордний штраф "Рекордний штраф за дане порушення - це чіткий сигнал для всіх компаній, що працюють за правилами Федеральної комісії в сфері приватності, - сказав голова Комісії Джон Лейбовіц (Jon Leibowitz). - Не важливо, чи йде мова про велику або невелику компанії - всі вони повинні діяти відповідно до норм Комісії та виконувати зобов'язання перед користувачами в питанні приватності, інакше їм доведеться заплатити набагато більше, ніж їм могла б обійтися робота без порушень."

При цьому багато хто вважає, що штраф $ 22,5 млн, який побив всі рекорди Федеральної комісії з торгівлі, недостатньо великий для Google, дохід якого в цьому році за прогнозами складе $ 13,7 млрд. При цьому, незважаючи на згоду виплатити необхідну суму, представники Google як і раніше заперечують звинувачення на адресу компанії, стверджуючи, що згода виплатити штраф не означає визнання провини. Те, що Комісія так і не змогла змусити інтернет-компанію визнати свою провину, говорить про збереження слабкості відомства в питаннях контролю за дотриманням прав користувачів мережі.


Получите за 15 минут консультацию юриста!