Sidebar

70 грн.

Вопрос решен

Доброго дня.Допоможіть ,будь ласка розібратися з ситуацією яка у нас виникла.Моєму чоловікові виписали на блокпосту повістку 9.03.22 в Чернігові.Він їхав додому з роботи (Київська дистанція колії).На той час вже вийшов указ президента про бронь залізничників,але йому сказали, що ніякої броні на нього нема,бо це війна.Відправили в Чернігівський ОТЦК та СП навіть не давши зібрати речі ,що написані в повістці( Мій чоловік ніколи не служив ,так як здоров'я не дозволяло(виразка і астма),але це нікого із працівників військомату не цікавило .Коли він поскаржився ,його направили в Чернігівський воєнний госпіталь ,а там ніхто навіть не подивився на нього і сказали зайти купити таблетки і йти служити( Чоловік в мене відповідальний і звісно пішов назад в військомат,там нічого не оформивши документально,йому видали зброю,якої він в руках не тримав ніколи ,попросив хоч розказати як користуватися ,відповіли чим глибше окопи, тим більше шансів вижити.І вже ввечері голодного відвезли копати окопи (з астмою і виразкою,всім начхати було на його здоров'я,ніхто навіть не попіклувався,що він не повинен бути з такими діагнозами в окопах-загроза його життю ).Зараз вже 20.04.22 і він лежить в лікарні з астмою (не в госпіталі ,а в лікарні ,бо на госпіталь ніхто не дав написати рапорт).Просто залишили в лікарні ,а далі має добиратися сам.А йому майже не стало краще і що тепер ?Знов в окопи з балончиками?Що далі ?Де знайти справедливість,щоб перевели в війська ,які мають бути з таким діагнозом ?Куди звернутися, ДОПОМОЖІТЬ, будь ласочка 🙏🙏🙏

20.04.2022 10:47
Оля, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!

З Астмою Ваш чоловік взагалі не мав бути мобілізований , з такою хворобою згідно Наказу МОУ № 402 він взагалі має бути виключений з військового обліку повністю за підгрупою А відповідної статті розкладу хвороб  та оформлений білий білет.

Він підлягає звільненню зі служби згідно ст. 26 ЗУ Про ВО І ВС (ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ.) За станом здоров я.

Нехай подає рапорт командуванню для направлення на ВЛК.

Зразки рапортів тут: https://legal100.org.ua/uchasnykam-rosiisko-ukrainskoi-viiny/zrazky-raportiv-ta-zaiav/ довідки лікарень всі копії додайте.

 ЩОДО ПОРЯДКУ НАПРАВЛЕННЯ НА ВЛК:

Звільнення за станом здоров’я здійснюється на підставі висновку (постанови) ВЛК про непридатність до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби.
У разі коли особи визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку і в період оформлення звільнення з військової служби не можуть за станом здоров’я виконувати службові обов’язки, ВЛК одночасно з постановою про непридатність приймає постанову про звільнення від виконання службових обов’язків до 30 діб.
Військовослужбовці, які визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я, підлягають звільненню з військової служби за станом здоров’я, крім військовослужбовців, визнаних ВЛК непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності. (ПРОТЕ: за винятком розумових, сенсорних, психологічних вад та інших захворювань, визначених МОУ), які виявили бажання проходити військову службу та стосовно яких прийнято рішення про залишення на військовій службі за контрактом. (Пункт 6.18 Положення про ВЛК)
Військовослужбовці, які були визнані ВЛК непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, та яким згідно з прийнятими рішеннями дозволено проходити військову службу за контрактом на визначених посадах, можуть бути звільнені з військової служби до закінчення строку контракту.
Після отримання військовою частиною відповідного висновку (постанови) ВЛК про непридатність військовослужбовця до військової служби за станом здоров’я документи про його звільнення з військової служби оформлюються та надсилаються посадовій особі, яка видає наказ про звільнення негайно.
Під час звільнення з контрактної служби за станом здоров’я особа має право на одноразову грошову допомогу. (Р. 32 Наказу МОУ № 260 від 07.06.2018 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам»)
Військовослужбовцям, які звільняються зі служби за станом здоров’я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Після звільнення з військової служби під час дії особливого періоду таких осіб в обов’язковому порядку направляють на проходження служби у військовому резерві.
На осіб, які є непридатними за станом здоров’я до служби у військовому резерві, цей обов’язок не поширюється.(ст. 26-2 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»)

 
--------------------------------------------------------------------------------------------

ЩОДО ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ ВЛК:

Ви маєте 90 днів для оскарження рішення обласної комісії ВЛК.
За цей час Вам необхідно письмово у довільній формі з зазначенням контактних даних на ім я начальника військомату звернутися з вимогою надати Вам копію висновку ВЛК про Ваше обстеження та придатність до служби, адже комісія мала відбуватись за вашої безпосередньої участі з видачею документів згідно Наказу Міністерства оборони № 402.
В термін 15-ти днів Вам мають надати письмову відповідь згідно ст.11 ЗУ Про звернення громадян.
Надалі необхідно оскаржити отримані документи у судовому порядку у адміністративному суді.
Попередньо подаэте скаргу до обласного ТЦК СП та Міноборони, а також зафіксуйте скаргу через урядовий контакт –центр за тел.. 15-45 або письмово через сайт онлайн кабінет https://ukc.gov.ua/portal/appeals/
Паралельно подаєте заяву до поліції про підробку документів посадовими особами кримінальний злочин за ст. 358 КК реєструєте у ЕРДР в порядку ст. 214 КПК України отримуєте довідку про прийняття заяви.
до військомату направляєте заяву поштою рекомендованим листом, або особисто з відміткою штампу та вхідного номеру на заяві копію зі штампом вимагаєте надати Вам.
Всі документи зберігаєте листування проводите письмово для доказів у суді.
Наразі процесуальні строки призупинено у зв язку з воєнним станом у державі , суди призупинили діяльність до завершення воєнногоо станну , розгляд проводиться лише невідкладних справ, переважно у дистанційному форматі ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННИЙ СУД https://www.kmu.gov.ua/service/elektronnij-sud

Ви можете подавати звернення та скарги: 

 Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів.
Или же подайте обращение на урядовий контакт -центр 15-45 https://ukc.gov.ua/portal/appeals/ лучше письменно на министра обороны Олексій Юрійович Рєзніков  и загрузите в форму фото копии ответов командира части.

З повагою,
Костянтин Гончаренко20.04.2022 15:24
Оля
Киев

Дякую ,Вам .Ваша консультація нам дуже допомогла.Сподіваємось ,що у нас вийде довести нашу правоту.Ви ,ще часом не підкажете ,як нам бути ,якщо от зараз чоловік в лікарні,так як на госпіталь не вийшло потрапити,а в зв'язку з загостренням астми ,дихати було вже дуже погано.Його спочатку відпустили пролікуватися, а потім дзвонили і викликали ,бо треба було їхати(але з лікарні його не відпустили,бо стан здоров'я був незадовільний),тепер як йому бути і куди писати того рапорта на ВЛК і як потрапити в госпіталь, йому не настільки краще, щоб їхати і шукати їх по всій Україні,куди вони вже заїхали,а ніхто йому не дзвонив і не цікавився де він і що з ним.Чи це лікар може направити зі звичайної лікарні в госпіталь? Куди нам звернутися?Бо зовсім нічого не зрозуміло.

21.04.2022 11:54Направити може лише безпосередній командир , начальник гарнізону та інше військове керівництво - цивільний лікар не може здійснювати направлення до госпіталів та ВЛК, АЛЕ ВСІ ЙОГО ВИСНОВКИ МАЮТЬ БУТИ ВЗЯТІ ДО ВІДОМА ВІЙСЬКОВОЮ ВЛК та командуванням.

Порядок проходження військово-лікарської комісії у звязку із погіршенням здоровья регламентований наказом Міноборони від 14.08.2008 № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України":

Спочатку вам потрібно подати рапорт на ім"я свого безпосереднього керівника з проханням направити вас на медичний огляд ВЛК. Згідно пп.б п.6.1 вищезазначеного наказу направлення на медичний огляд проводиться: прямими начальниками починаючи від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, військовими комендантами гарнізонів та військовими комісарами. - Якщо Вашого командування немає , необхідно шукати будь-якого з зазначених воєнних органів та подати заяву про необхідність направити на ВЛК.

функції військового керівництва виконують зараз голови ВЦА(колишні голови ОДА) У ОБЛАСТЯХ, ТАКОЖ НАЧАЛЬНИКИ тцк сп (воєнкомат), ці посадові особи зможуть підписати направлення військовослужбовця на ВЛК.

Можливо спробуйте подати рапорт поштою рекомендованим листом з врученням на адресу частини де проходите службу.

Вам необхідно знайти військового командира , начальника чи йому рівного за посадою та подати рапорт , з цивільними довідками з лікарні , аби вам погодили направлення на ВЛК

6.2.На військовослужбовців, які направляються на медичний огляд ВЛК у мирний час, подаються:( У ВІЙСЬКОВИЙ ЧАС ФОРМА ВІДОМОСТЕЙ МОЖЕ БУТИ ЗМІНЕНА ЗА РІШЕННЯМ ВІЙСЬКОВОГО КЕРІВНИЦТВА.)

направлення із зазначенням військового звання, прізвища, імені та по батькові, дати народження, місяця та року призову (прийняття) на військову службу, військового комісаріату, яким призваний у Збройні Сили України (колишнього СРСР), попереднього діагнозу та мети огляду (направлення на огляд може бути підписане начальником штабу (від начальника штабу полку та вище) або начальником кадрового органу (від начальника управління роботи з особовим складом об'єднання та вище) із посиланням на рішення відповідного командира (начальника). Зразок направлення наведено в додатку 14. Направлення на медичний огляд ВЛК, видане військовослужбовцю, обов'язкове до виконання;

медична книжка; посвідчення особи (військовий квиток);

фотокартка 3 х 4 см без головного убору - при амбулаторному огляді; службова характеристика для проведення медичного огляду військово-лікарською комісією (зразок заповнення якої наведено в додатку 15).

У тексті характеристики наводиться інформація щодо освіти військовослужбовця, який ВВНЗ і коли закінчив, навчання в інших навчальних закладах, у тому числі закордонних, особливостей проходження військової служби, служби за кордоном, у складі миротворчого персоналу, миротворчого контингенту, військових місіях, участі у бойових діях тощо, обов'язково зазначається думка командування військової частини щодо фізичного стану, фактичної працездатності військовослужбовця, виконання ним своїх службових обов'язків за станом здоров'я та можливість подальшого проходження ним військової служби на займаній посаді, призначення на посаду з меншим обсягом обов'язків, на нижчу посаду тощо; медична характеристика (у медичній характеристиці обов'язково зазначають інформацію про захворюваність військовослужбовця, результати медичних оглядів ВЛК (при вступі у ВВНЗ, відрядженні за кордон, у миротворчі місії, під час служби у спецспорудах тощо), втрату працездатності за станом здоров'я за останні три роки та думку начальника медичної служби військової частини щодо можливості подальшого проходження військовослужбовцем військової служби на займаній посаді за станом здоров'я).

Службова та медична характеристики обов'язково надаються у мирний час у разі направлення військовослужбовця на медичний огляд командиром військової частини за місцем проходження ним військової служби, в інших випадках надання службової та медичної характеристик не обов'язкове.

Крім того:

на осіб, які направляються на огляд з приводу поранень, травм, контузій, каліцтв, одержаних у період проходження ними військової служби,- оригінал довідки про обставини одержання травми (поранення, контузії, каліцтва);

на військовослужбовців - учасників бойових дій, миротворчих місій, ліквідації наслідків аварії на ядерних об'єктах, розмінування об'єктів народного господарства - відповідні посвідчення, витяги із особових справ, інші довідкові матеріали (допускається надання ксерокопій указаних документів, завірених відповідними посадовими особами та гербовою печаткою військової частини (закладу)).

Питання , роз яснення , скарги тут: Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99.
Або Урядовий контакт-центр 15-45 , зареэструйте звернення нехай шукають ваше командування.(або хоча б повідомлять до кого направлять Ваш запит для контролю та реагування, краще письмово, аби мати докази https://ukc.gov.ua/portal/appeals/)
З повагою,
Костянтин Гончаренко
2022-04-21 15:56:28(Изменен: 2022-04-21 16:10:49)

21.04.2022 16:15

Вопросы из такой же категории

Мобилизационного распоряжения в военном билете
Вопрос про мобилизационное предписание
Пригоден или нет