Sidebar

Ранньої весни цього року сусід зняв огорожу, і почав ставити нові межові знаки, змістивши межу на 1-2 метри вглиб нашої неприватизованої земельної ділянки. А на початку літа прийшов із комісією ОТГ, щоб показати що у нього
є документи про приватизацію (більше десятка років тому)
цієї смуги землі. Далі його межа продовжується із суміжної нам присадибною ділянкою, в якої уже немає колишнього користувача. Тому виходить, він провів межу напряму при приватизації, для двох йому сусідніх ділянок (провів по двох крайніх для нього поворотних точках, замість провести межу по трьох поворотних точках). Третя мала бути посередині, де стикаються три ділянки, тоді б вона на плані співпадала
із стовпцем, що давно там стояв, як межовий знак.
Більше того, через тиждень після комісії, він позбувся кількарічного саджанця, що ріс на цій межовій смузі, і це попри домовленність із землевпорядником, що дерева біля межі мають бути пересаджені до кінця літа, хоча очевидно,
що це не вдалий сезон для таких робіт.
Яким чином ОТГ може вирішувати цю ситуацію в цих обставинах, які у неї реальні повноваження згідно ст.158 земельного кодексу? Чи було тут порушення правил землеустрою, наприклад землевпорядником чи геодезистом, під час підготовки документації на приватизацію?
Цікавить також, чи можна цей город біля дому приватизувати окремо від самої неприватизованої присадибної ділянки, де є будинок, подвір'я, господарські будівлі?

03.12.2022 14:56
Селянин, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!
Згідно "Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0976-18#Text) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо, та прибудови до них;
Згідно з вимогами ДБН Б.2.2-5:2011, поверховість забудови, граничні розміри житлових будинків, площа забудови, вимоги до господарських будівель, їх складу, огорожі ділянок, благоустрою території встановлюються місцевими правилами забудови. Розроблення таких правил та їх затвердження здійснюється відповідно до норм Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відстань від житлового будинку до огорожі встановлюється 3 метри. Висота огорожі не повинна перевищувати 2 м на межі сусідніх земельних ділянок та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею.
Відповідно до положень п. 6.7 ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», дозволено проектувати огородження як окремих ділянок, так і усієї прибудинкової території садибної забудови.
При цьому, висота огороджень має бути не більше ніж 2,0 м на межі сусідніх земельних ділянок та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею для забезпечення нормативної інсоляції та провітрювання суміжних територій.
В той же час, слід враховувати, що в будь-якому випадку, огорожа присадибної ділянки не повинна виступати за червону лінію вулиці.
Огорожа має проходити по межі і не повинна створювати перешкод для використання за призначенням сусідської земельної ділянки,затінювати її та ін.
Також, згідно Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна: «зведення на земельній ділянці парканів, воріт і хвірток не належить до самочинного будівництва».
Варто зауважити, що для будівництва господарських споруд та сараїв передбачено також відповідні норми.
Сарай – нежитлове господарське підсобне приміщення, що може використовуватися як побутове, складське приміщення, для розміщення худоби тощо.
Згідно з ДБН Б.2.2-12:2019, у містах і селищах міського типу на присадибних ділянках при дотриманні санітарних протипожежних і будівельних норм можуть бути розміщені господарські будівлі. Господарські будівлі для утримання худоби, інших тварин і птиці допускаються в селищах міського типу, а також у міських районах садибного житлового будівництва, де згідно з нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування та державного нагляду дозволено їх утримання. Розташування цих будівель на присадибних ділянках слід виконувати відповідно до місцевих правил забудови для сільських населених пунктів, а саме:сільські населені пункти чисельністю до 1 тис. осіб – виключно садибна забудова (прим. до 3 поверхів без урахування мансарди (з земельними ділянками), 1-3 поверхи (у сільських населених пунктах);
• сільські населені пункти чисельністю понад 1 тис. осіб – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно);
• селища (селища міського типу) – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 15 м (до 5 поверхів включно);
• міста чисельністю до 50 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 27 м (до 9 поверхів включно);
• міста чисельністю понад 50 до 100 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 48 м (до 16 поверхів включно);
• міста чисельністю понад 100 тис. осіб – висотність багатоквартирної житлової забудови встановлюється містобудівною документацією.
Розміщення господарських будівель по лінії забудови з житловими будинками не допускається. Відстань між житловими будинками та господарськими будівлями і спорудами слід приймати відповідно до санітарних норм (а саме площею до 50 кв.м – не ближче 15 м від житлових будинків і літніх кухонь та не ближче 20 м від свердловин водопостачання (питних колодязів), але не менше протипожежних норм.

ЯКЩО ПРИВАТИЗАЦЫЮ БУЛО ПРОВЕДЕНО 10-ТЬ РОКЫВ ТОМУ ТА ЗАРЕЕСТРОВАНО У РЕЭСТРЫ РЕЧОВИХ ПРАВ , ТО МИНУЛИ СТРОКИ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ .

ЯКЩО ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА ПІД БУДИНКОМ І ПІД ГОРОДОМ МАЄ ДВІ РІЗНІ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ ПРИВАТНУ І КОМУНАЛЬНУ ТО МОЖЛИВО БУЛО ОКРЕМО ПРИВАТИЗУВАТИ БО ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ НАПЕВНО МАЮТЬ ОКРЕМІ КАДАСТРОВІ НОМЕРИ.

ви маєте право отримати у власність , оренду чи користування лише ту земельну ділянку на якій будинок та ту яка неприватизована і знаходиться у комунальній власності .

якщо 10-ть років тому не було виявлено порушень час минув.

С уважением,
Константин Гончаренко
------------
Більш детальні консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання 

03.12.2022 17:53

Вопросы из такой же категории

Орендатор не хочет платить за аренду земельных паев
Дарування землі і хатинки на ній, якщо немає права власності на хатинку, вина землю є.