Sidebar

1)Может ли пенсионер 65 років взяти опікунство над своїм внуком так как мать умерла?
2)Может ли человек взять опікунство на брата 2 родного находясь в армии і маюсь Учасника бойових дій???

06.11.2018 13:19
Аліна, Полтава

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Стаття 265. Сімейного кодексу

Обов'язок баби, діда утримувати внуків

1. Баба, дід зобов'язані утримувати своїх малолітніх, неповнолітніх внуків, якщо у них немає матері, батька або якщо батьки не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання, за умови, що баба, дід можуть надавати матеріальну допомогу.
Стаття 244. Сімейного кодексу
Особа, яка може бути опікуном, піклувальником дитини

1. Опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа.

2. При призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання
дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.

1. Не можуть бути усиновлювачами опікунами особи, які:

1) обмежені у дієздатності;

2) визнані недієздатними;

3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;
5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;
9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
10) були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;

11) за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;


12) є особами без громадянства;

06.11.2018 21:02
Аліна
Полтава

Добре а особа яка служить?

06.11.2018 21:44

Розпишіть детальніше ситуацію. Ви маєте на увазі чи може старший брат який служить бути опікуном? Скільки дитині років?

06.11.2018 21:49
Аліна
Полтава

Нет служу я мені 23 ямаю дитину, але знаходжусь зараза армии, а окіку треба брати над двоюрідним братом, тітка моя а його мати померла. 7років дитині

06.11.2018 22:13 (Изменён 06.11.2018 22:14)
Аліна
Полтава

Вибачте за помилки телф погано працює

06.11.2018 22:15

Нічого страшного, я розумію.
Ви солдат за контрактом і маєте дитину? Якого віку?
Ваша дитина проживає з ким? Повна, неповна сім*я?
Територіально ви зараз в частині, чи в зоні проведення ООС?

06.11.2018 23:08
Аліна
Полтава

Замужем нет на полегоне, сину 7 лет тоже, мой мир с мамой полей и бабушкой

06.11.2018 23:23

А вони не можуть взяти опіку? Тобто у вашого племінника є рідні дід, баба і прабабуся, а опіку хочете взяти ви, щоб він ріс в повній сім*ї правильно?

06.11.2018 23:48
Аліна
Полтава

Так

07.11.2018 07:14

Якщо чоловік проживає разом з вами, дохід сукупний дозволяє утримувати ще одну дитину, умови для проживання відповідають нормам, заперечень у органу опіки по усиновленню не повинно бути. Проведуть із вами бесіду, проінспектують умови проживання, перевірять рахунки по надходження коштів. От і все й зможете всиновити.

07.11.2018 21:33