Рекомендую вам обратиться с заявлением в полицию. В соответствии со статьей 129 Уголовного кодекса Украины угроза убийством является уголовно наказуемым деянием, если имелись основания считать угрозу реальной. Поскольку у вас имеется аудиозапись, это является основанием для проведения проверки органами дознания.
15.02.2019 21:53Здравствуйте, Сергій!
На жаль в нашій країні дуже погано йдуть справи з «порожніми» погрозами, у нас органи працюють тільки коли вже отримано шкоду, до цього дільничний може сходить, скаже що так не треба, пальчиком помахає і піде (жодним чином не хочу образити дільничних, є дуже відповідальні і добросовісні працівники).
Але є в КК одна стаття: Стаття 129. Погроза вбивством:
1. Погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози, -
карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.
Для того щоб справу порушили за нею, необхідно, щоб він виголосив саме «я вб'ю тебе», і при цьому у нього в руці був ніж, який після загрози він підніс близько до вас.
Але навіть якщо його притягнуть до відповідальності, то можете розраховувати максимум на умовний строк.
З повагою.
15.02.2019 22:13Доброго вечера, Сергей!
Уточните, пожалуйста, угроза поступила исключительно по телефону, физического контакта не было? Самого ножа Вы не видели?
15.02.2019 22:17Сергей, скажите, этот человек, который Вам угрожает, требует от Вас совершения каких-либо действий?
Дайте больше информации об обстоятельствах, возможно есть какая-та предистория?
15.02.2019 22:35unknownКиев
За погрозу вбивством передбачена кримінальна відповідальність, але випадки притягнення до відповідальності поодинокі, що обумовлюється складністю доведення умислу на вчинення такої погрози.
Вірогідно працівники міліції проведуть з порушником Вашого спокою профілактичну бесіду.
15.02.2019 22:42Перше, що необхідно зробити в такій ситуації – звернутися із заявою в чергову частину поліції і простежити, щоб справу було порушено та внесено до ЄРДР.
Не зайвим буде додати довідку від дільничного лікаря про погіршення здоров’я у зв’язку з постійними стресами. Буває, що після таких телефонних погроз людині доводиться викликати невідкладну допомогу.
Роздруківка дзвінків від стільникового оператора разом з довідкою зі станції швидкої допомоги — гарна допомога слідству. Дуже добре що у Вас є запис розмов з погрозами.
І якщо це можуть підтвердити свідки сусіди.
Я вважаю що у Вашому випадку присутній склад злочину і Ви повинні звернутися до поліції з метою захисту та притягнення до відповідальності винної особи.
Ось наведена характеристика злочину Погроза вбивством ст. 129 Кримінального Кодексу.
Суспільна небезпечність такого злочину як Погроза вбивством ст. 129 Кримінального Кодексу визначається тим, що він, вик¬ликаючи у людини почуття тривоги і неспокою, заважає її нормальній праці та відпочинку.
2. З об'єктивної сторони злочин характеризується дією у виді погрози вчинити вбивство, тобто виявленому намірі позбавити іншу людину життя.
Така погроза може бути виражена різними засобами: усно, письмово, за допомогою жестів, міміки, демонстрації зброї тощо. Для кваліфікації за ст. 129 КК не має значення, чи була така погроза одноразовою або кілька¬разовою, систематичною
Погроза повинна бути реальною, тобто сприйматися потерпілим як така, що може здійснитися.
Реальність погрози встановлюється в кожному окремому випадку з урахуванням конкретних фактичних обставин. При вирішенні цього питання слід враховувати як суб'єктивний критерій (сприйняття погрози потерпілим), так і об'єктивний (спосіб та інтенсивність її вираження, особу винного, характер стосунків між ним і потерпілим тощо).
Для визнання погрози вбивством реальною необхідно встановити, що винний вчинив такі дії, які давали потерпілому підстави побоюватися її здійснення, і що поведінка винного, його стосунки з потерпілим об'єктивно свідчили про реальність погрози.
4. Погроза може бути висловлена як безпосередньо потерпілому, так і через третіх осіб. Необхідною умовою є те, що вона звернена до конкретної особи. Погрожувати вбивством можуть як особі, якій адресовано погрозу, так і близьким їй особам.
Злочин, передбачений ст. 120 КК, вважається закінченим з моменту, коли погрозу було доведено до відома потерпілого.
6. Суб'єктивна сторона злочину, що розглядається, характеризується виною у формі прямого умислу. При цьому не має значення, чи збирався вин¬ний здійснити свою погрозу в дійсності або ні, досить того, щоб у потерпіло¬го були реальні підстави побоюватися такої погрози. Мотиви вчинення цього злочину на його кваліфікацію не впливають.
Суб'єктом погрози вбивством може бути осудна особа, яка досягла 16-річного віку.
У разі, якщо винний, не обмежуючись погрозою, вчиняє дії, спрямовані на створення умов для вчинення вбивства або навіть безпосередньо спрямовані на його вчинення, відповідальність настає за готування до вбивства або за замах на вбивство.
Я думаю, що після допиту Ваш знайомий перестане Вам погрожувати.
17.02.2019 23:32