Як розрахувати судовий збір
У той же час, сільською радою, безоплатно передано у власність житловий будинок, який був розташований на вищезазначеній земельній ділянці.
2000 року житловий будинок на вказаній земельній ділянці було приватизовано як спільну (сумісну) власність мною та членів моєї родини (на дружину та 2-х доньок), тобто на 4-х осіб.
2009 року було подано в Управління Держкомзему Заяву про оформлення та видачу державного акту на право власності на земельну ділянку.
2009 року видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,2500 гектарів з цільовим призначенням земельної ділянки: для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Під час реєстрації земельної ділянки, Управління Держкомзему у мене Свідоцтво про право власності на житло не вимагали.
Наприкінці 2018 року було виявлено порушення в оформлені Державного акту.
Я звернувся з письмовою заявою про виправлення помилок до Відділу Держгеокадастру, а саме: внесення спільних (сумісних) власників на земельну ділянку до Державного акту.
Держгеокадастр, розглянувши моє звернення, надав письмову відповідь, у якій зазначив, що виправлення або внесення змін до Державного акту не можливо.
Відповідно до ст. 155 Земельного Кодексу України, у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акту, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним; збитки, завдані власникам земельних ділянок внаслідок видання зазначених актів, підлягають відшкодуванню в повному обсязі органом, який видав акт.
Плануємо писати позовну заяву з вимогами:
1. Визнати Державний акт на право власності на земельну ділянку недійсним;
2. Визнати право власності на земельну ділянку 4-х осіб;
3. Зобов’язати Держгеокадастр здійснити безоплатну видачу Державного акту на право власності на земельну ділянку;
4. Стягнути з Відповідача на користь Позивача судовий збір.
Питання наступне:
1) при таких вимогах, як розрахувати судовий збір;
2) якщо подавати позовну заяву до суду від 4-х осіб, то пишеться одна спільна заява чи кожен подає окремо позов до суду? Якщо можна наведіть приклад.
Дякую!
26.02.2019 13:37
Михайло, Житомир