Я жила с бабушкой в однокомнатной квартире. Шестой год я в этой квартире постоянно зарегистрирована. Бабуля 1922 года рождения т.е. старенькая. Чтобы не тратить лишние деньги, договорились, что мама как наследник первой очереди вступит в наследство, а я как жила так и буду жить. В это время муж как медик участвовал в боевых действиях на Донбассе. Когда он вернулся, мы сняли жилье (квартира однокомнатная). Я приезжала убирали в квартире, мать покупала бабушке продукты. Бабуля сама двигалась, только последние три дня перед смертью лежала. Мать позвонила с сообщением о смерти уже когда свидетельство о смерти получила. Без меня бабушку кремировали. Теперь она не пускает меня туда жить. Я снимаю жилье и плачу деньги и там на меня начисляется кварт плата. Более того бабушка льготница. Я взяла справку, что действительно зарегистрирована по данному адресу, мать ещё не сняла бабушку с регистрации. То есть начисления идут всё ещё по льготным тарифу. Есть ещё брат, который живёт отдельно в собственной квартире и похоже они хотят оставить меня без жилья. Возможно он эту квартиру хочет для своей дочери. Матери не выгодно вступать в наследство так как она может лишиться субсидии. Возможно она откажется от наследства в пользу брата. Подскажите пожалуйста могу ли я на что то рассчитывать в данной ситуации.

06.03.2019 14:21
Ольга , Харьков

Ответы юристов

Sergeev Artyom
Харьков

Шансы призрачные.

06.03.2019 18:44
Sergeev Artyom
Харьков

Стаття 1224. Усунення від права на спадкування

1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.

Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.

Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.

Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.

5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.

06.03.2019 18:45

Вопросы из такой же категории

Раздел дома в натуре