Здравствуйте!
Если супруг согласен добровольно передать Вам право собственности частично или полностью на недвижимое имущество и транспортные средства, то оформить можно договором дарения. Если будут какие-то разногласия, то можно согласовать договор с условием.
01.04.2019 16:10Олена! Окремо хочу Вас заспокоїти відносно того, що Ваш будинок і транспортні засоби можна за рішенням суду визнати об'єктами спільної сумісної власності, якщо все ж таки не вдасться з чоловіком досягти розуміння і спір не буде врегульовано.
Так, згідно зі статтею 62 Сімейного кодексу України "Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя."
Крім того, в розумінні статті 70 Сімейного кодексу України можна збільшити Вашу частку при розподілі майна:
"При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, особливо якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно , витрачав його на шкоду інтересам сім'ї."
Звертайтеся, допоможу скласти необхідні документи для добровільного вирішення питання або в судовому порядку.
З повагою.
01.04.2019 16:20Найкраще це переоформити право власності (купівля-продаж, дарування..). Але я слушно зазначив коллега, у разі "загострення" ситуації суд скоріш за все визнає будинок спільною власністю (враховуючі значні фінансові вкладення); та розподіл часток можливий з урахуванням вкладень кожного (береться до уваги Ваш дохід та чоловіка, + до цього якщо Ви ще й "тягнули" на собі домогосподарство - виховували дітей, дбали про будинок, город ...).
01.04.2019 19:45