250 грн.

Вопрос решен

Добрий день. Хтось із сусідів, скоріше вночі, поки нікого немає в офісі, заваряю нам вікно решіткою (вже вдруге) офісом володію я на законних підставах, є право власності і всі відповідні документи. Наше вікно виходить у затишний дворик, в який ми виходимо щоб прибрати листя і почистити його. Але комусь це не подобається, бо думають що ми там пісні по ночам співати збираємось. Вікно велике і ми через нього можемо пройти. Дворик закритий, доступ тільки у 3ох офісів, в яких або вікно, або двері туди виходять. І всім заваряюють металевими решітками ці виходи втіхаря вже вдруге. Хочу написати лист про порушення прав і повісити біля вікна, щоб наступного разу люди почитали, коли будуть робити такий самосуд. Порадьте, будь ласка, на яку статтю Закону опиратися. Це жилий дім з офісами нежилих приміщень в т.ч.

19.04.2019 06:50
Ольга, Киев

Ответы юристов


Доброго дня, Ольга!
Це схоже на Самоправність, передбачене статтею 356 Кримінального кодексу України:

Самоправність, тобто самовільне, всупереч встановленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

Рекомендую звернутися із заявою в поліцію, а також встановити камери відеоспостереження, якщо порушення носить систематичний характер.



19.04.2019 10:04
Ольга
Киев

Дякую!

19.04.2019 10:19

Доброго дня!

Ви можете захищати своє право власності всіма можливими дозволеними способами. Тому як власник демонтуйте будь решітки, які були несанкціоновано встановлені.

З приводу того, хто б це міг зробити. Це може бути комунальна організація, яка обслуговує даний багатоквартирний будинок або ініціатива окремих громадян, які проживають в цьому будинку.

До відповіді колеги додам, що порушуються Ваші права, передбачені Цивільним кодексом України, тому відповідно до ч.2 - 3 статті 386 Цивільного кодексу

"2. Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

3. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди."

А відповідно до ст. 391 Цивільного кодексу
1. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

В даному випадку решітка на вікнах розцінюється як перешкода, якщо Ви її не встановлювали і вона Вам заважає, тому Ви вправі вимагати відновлення свого права і компенсації заподіяної шкоди. Тобто при встановленні винних осіб пред'явити їм цивільний позов з вимогою відшкодувати завдані збитки.


19.04.2019 10:17
Ольга
Киев

Дякую!

19.04.2019 10:23
Sergeev Artyom
Харьков

Згоден з відповідями, але спочатку треба встановити "хуліганів".
(Стаття 173. Дрібне хуліганство

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, -

тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.)

або

(Стаття 296. Хуліганство

1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, -

карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

2. Ті самі дії, вчинені групою осіб, -

караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов'язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, -

караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.)

Камери відеоспостереження є?
Документуйте кожен факт - викликайте поліцію, нехай складають матеріал.
Запитуйте

19.04.2019 10:48