Відповідно до чинного в Україні законодавства собаки є об’єктом права власності і тому власники мають нести за них весь тягар відповідальності. Тобто будь-який власник собаки, бійцівської чи службової породи, зобов’язаний усвідомлювати той факт, що вона є джерелом небезпеки, й передбачати можливість наслідків небезпечної поведінки собаки.
Безпосередньо після нападу собаки необхідно зафіксувати даний факт, звернувшись до лікарні. Там вам повинні надати медичну допомогу, а також видати довідку, в якій буде зафіксовано факт нападу тварини.
Після отримання медичної допомоги (у разі необхідності) викликайте поліцію, співробітники якої повинні скласти протокол про адміністративне правопорушення (якщо власник вигулював собаку в заборонених місцях або без повідка або намордника). Такий протокол є достатньою підставою для того, щоб залучити власника тварини до адміністративної відповідальності.
Стаття 154 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил тримання собак і котів.
" Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях -
тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."
У разі, якщо потерпілому в результаті бездіяльності господаря собаки були нанесені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, то господар собаки може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 128 КК України, яка передбачає громадські роботи на строк від 150 до 240 годин або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 2 років.
Крім відшкодування матеріальних збитків, відповідно до статті 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Згідно з частиною першою статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
27.06.2019 16:14 (Изменён 27.06.2019 16:17)Суб'єктивна сторона ст.128 ККУ характеризується необережністю у вигляді злочинної самовпевненості або злочинної недбалості.
27.06.2019 16:19