Доброе утро. Помогите пожалуйста, может каким то советом решить проблему с коллекторами и кредиторами. Дело в том что я брала займы в частных компаниях пока ещё работала, потом когда меня уволили я не могла их платить, теперь накапали огромные проценты, мне и моим родственникам звонят и угрожают, угрожают также моим ребёнком, помогите мне пожалуйста, я уже не знаю что мне делать, у меня просто нет денег им платить да ещё и с такими огромными процентами, я им это объясняю, а им по барабану у них только две фразы: найди и верни

05.07.2019 03:20
Ирина, Николаев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Обратитесь письменно к кредитору о реструтуризации долга. Требуйте кредитора предоставить Вам письменное подтверждение долга, письменную претензию о размере долга (конкретные суммы процентов, пени, штрафных санкций).

Общаться с коллекторами не нужно вообще. Имеете право требовать договор о переуступке долга.

Отношение между кредитором (банком/МФО) и заемщиком исключительно гражданско-правовые, и последствия могут наступить только в рамках гражданского судопроизводства (арест имущества, принудительное взыскание задолженности и т.д.)

Предупредите "коллекторов" о их незаконных действиях, требуйте их прекращения. В случае нарушения - пишите заявление в полицию о совершении преступления относительно Вас по статье 189 УК Украины.

"Стаття 189. Вимагання

1. Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), -

караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк."

Напишите заявление в НБУ на кредитно-финансовую организацию с просьбой провести проверку законности передачи банковской тайны и проведение проверки на предмет сохранения банковской тайны.

По поводу чрезмерных процентов, через суд возможно признать их незаконными.

05.07.2019 11:22

Доброго дня. У нас є розроблена стратегія захисту від незаконних і необгрунтованих вимог мфо та банків, яка дозволяє позичальнику відстоювати свої права, й в кінцевому результаті сплатити лише законно обґрунтовану суму по позиці.
В першу чергу потрібно написати звернення, де витребовується повний, вичерпний пакет документів по позиці включно із калькуляцією. Забороняється позикодавцю чи підрядним третім особам Вам телефонувати та здійснювати інший тиск по сплаті зобов*язань .
На основі відповіді на звернення і чинного законодавства проводиться правильна - законно обґрунтована калькуляція і створюється алгоритм подальших дій для вирішення питання погашення заборгованості.
Якщо позикодавець подасть до суду то у Вас є, як у відповідача не тільки обов*язки, а й права. Які гарантовані Вам Конституцією та Законодавством України.
Якщо суд присудить стягнути, Ви можете подати оскарження рішення, апеляцію.
Пам*ятайте, що за рішенням суду, Ви можете нести відповідальність лише тим майном, яке перебуває у межах Вашої власності. Якщо майна немає, вираховуватиметься із зарплати, немає зарплати - соцвиплати, пенсія, але не більше 30%, немає виплат присудять громадські роботи, оплата за які буде перераховуватись позикодавцю. Навіть, якщо майна не буде, віддавати борг потрібно буде все рівно.
Тому Вам вирішувати, що краще.
Платите фантазії позикодавця, чи ту суму, яку має право нараховувати позикодавець за законом.
Повірте різниця значуща.
В разі відсутності конструктивного діалогу з боку позикодавця, Ви самі можете подати судовий позов про розірвання договору й надати власну калькуляцію по позиці, оскільки поки заборгованість не виплачена договір не розірваний.
Розмір боргу можна суттєво зменшити.
Якщо потрібна допомога, буду рада допомогти. Звертайтеся.

05.07.2019 12:51