Может ли моя дочь встать на учет как мать-одиночка, если она в разводе и отец лишен родительских прав и не платит аллименты и не участвует в жизни ребенка?

22.08.2019 10:02
Нелли, Херсон

Ответы юристов


Нет, не может, согласно статьи 18 Закона Украины «О государственной помощи семьям с детьми» установлен исключительный перечень лиц, которые имеют право на получение помощи как одинокая мать:

"Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".


Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається."В конце добавлю, что лишение родительских прав не освобождает отца ребенка от уплаты алиментов.


22.08.2019 15:12

нет

22.08.2019 19:07

Вопросы из такой же категории

Имеет ли право медицинское учреждение отказать в осмотре беременной гражданке, которой в этой же больнице делалась лазерная процедура, ссылаясь на отсутствие направления от врача из районной поликлиники?
Отказ у выплате