250 грн.

Вопрос решен

Добрый день. Прошу проконсультировать меня в следующем вопросе. Есть государственное предприятие Укргипромез, которое объявило своим сотрудникам о срочном сокращении штата, вчера объявили, сегодня уже заставляют писать заявления "по соглашению сторон". На отказ от написания такого заявления и требование уволить по сокращению, говорят, что вам же хуже, мол переведем на 1 дневную рабочую неделю, соответственно на низкую зп и это вам испортит показатели для биржи труда, через 2 месяца сократим, но уже с другой зп. И не выплатим зарплату за прошедший месяц в полном объеме, говорят, что выплатят зп без премии, которая уже начислена и указана в расчетном листе.
Как поступить в такой ситуации правильно? Могут ли действительно перевести на 1 дневную неделю и снизить таким образом показатель средней зп?

11.10.2019 10:43
Анастасия, Днепр

Ответы юристов


Здравствуйте!
Если грядет такое изменение существенных условий, Вы вправе отказаться и тогда договор расторгается, а работнику выплачивают выходное пособие по прежней зарплате в полном объеме (два оклада). Предупредить должны за два месяца.

11.10.2019 14:05

могут
решать вам
ч. 2 ст. 56 КЗпП вказано, що при неповному робочому часі оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Тут мається на увазі, що при неповному робочому часі оплата праці працівника залежить від часу його зайнятості.

Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. Це прямо прописано у ст. 50 КЗпП. Водночас за домовленістю між працівником і роботодавцем або з ініціативи роботодавця при прийнятті на роботу працівника або під час роботи, на певний строк або без обмеження строку, працівнику може бути встановлено меншу тривалість робочого часу — неповний робочий час. Яким чином? Шляхом:

— зменшення тривалості щоденної роботи (неповний робочий день);

— зменшення кількості днів роботи (неповний робочий тиждень);

Частина 3 ст. 32 КЗпП дає право роботодавцю зі своєї ініціативи (в односторонньому порядку) установити працівникам неповний робочий час, змінювати їх режим роботи при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою.

— одночасного зменшення кількості годин роботи протягом робочого дня і кількості днів роботи.

якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір, укладений з ним, припиняється згідно з п. 6 ст. 36 КЗпП. Звільняючи працівника за цією підставою, ви зобов’язані будете виплатити йому вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку.
) видати наказ про встановлення неповного робочого часу у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці. Згода працівника для встановлення йому неповного робочого часу на підставі ч. 3 ст. 32 КЗпП не потрібна;

) попередити працівників не пізніше ніж за 2 місяці про майбутні зміни ( ст. 32 і 103 КЗпП). Наприклад, вручити кожному працівнику під підпис повідомлення про зміну істотних умов праці, складене в довільній формі;
напередодні встановлення неповного робочого часу:

— отримати від працівників згоду або відмову від продовження роботи в нових умовах прац

16.10.2019 21:29

Вопросы из такой же категории

Добрый вечер! Я исполняю обязанности главы профсоюза в детском саду. Должна ли я согласовать дату отчетно - выборного собрания з заведующей детского сада. Отношения коллектива с заведующей очень напряженные.
Увольнение по собственному желанию материально ответственного
Здрастуйте! Работал не офіційно, заробітню плату не хочуть віддавати, шукають як тягнути час, обіцянки. Виробництво меблів, умови для праці жахливі