Ответы юристов


Доброго дня!

Уточніть, будьласка, хто кого хоче виписати? Які права на житло? Скільки власників і скільки проживають? З приводу насильства були звернення в поліцію?

01.06.2020 08:57

Доброго дня, Максим.
Має значення, хто власник будинку. На вимогу власника можна звернутись до суду з позовом про виселення та припинення права на користування будинком.
Може бути варіант, що потрібно звернутись з заявою до поліції про вчинення насильства у сім"ї відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19 , щоб кривдника притягнули до адміністративної відповідальності за ст.173-2 КУпАП.
Треба вимагати застосування поліцією термінового обмежувального припису до кривдника:
1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:
1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Тимчасове обмеження права власності кривдника з метою забезпечення безпеки постраждалої особи шляхом встановлення судом обмежувального припису у порядку, визначеному Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», є легітимним заходом втручання у права та свободи особи. При вирішенні питання щодо застосування такого заходу суд на підставі установлених обставин справи та оцінки факторів небезпеки (ризиків) щодо вчинення домашнього насильства має оцінити пропорційність вручання у права і свободи особи з урахуванням того, що ці заходи пов’язані із протиправною поведінкою такої особи.

01.06.2020 09:32

Вітаю!

Примусово зняти з реєстрації можна тільки в судовому порядку. Для цього власник житла звертається із заявою до суду про виселення та зняття з реєстраційного обліку.

01.06.2020 09:43
Sergeev Artyom
Харьков

Доброго дня. 
Якщо мова йде про власника будинку - це неможливо. 

Стаття 319. Здійснення права власності 1. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. 2. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства. 3. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. 4. Власність зобов'язує. 5. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. 6. Держава не втручається у здійснення власником права власності. 7. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом. 8. Особливості здійснення права власності на культурні цінності встановлюються законом.

Стаття 321. Непорушність права власності 1. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. 2. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. 3. Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості, крім випадків, встановлених частиною другою статті 353 цього Кодексу.
В інших випадках - за рішенням суду.

02.06.2020 17:59

такое возможно по решению суда

но лучше уточните ситуацию

НУЖНО УТОЧНИТЬ ДЕТАЛИ - звоните- -0502084100 (viber); 0673920761

09.06.2020 20:20