Sidebar

70 грн.

Вопрос решен

Можно ли в 17 лет, находясь под попечительством, самостоятельно выбирать себе место жительства и как это сделать правильно? На данный момент я студент колледжа. Так же, попечитель одобрил мой переезд квартиру, но не отдаёт мне мои документы, что можно сделать с такой ситуацией?

07.06.2020 13:07
Денис, Днепр

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Добрый день, Денис.
Можете свободно выбирать место проживания согласно ст.313 Гражданского кодекса Украины, тем более попечитель дал Вам свое согласие.
Что касается документов, есть два варианта, восстановить новые, признать эти утратившими, или написать заявление на попечителя в полицию и в органы опеки, что незаконно не отдает Вам Ваши документы, за это предусмотрена административная ответственность.

Стаття 313 ЦКУ. Право на свободу пересування
1. Фізична особа має право на свободу пересування.
2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування.
Фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років, має право пересуватися по території України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
3. Фізична особа, яка є громадянином України, має право на безперешкодне повернення в Україну.
Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.
4. Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом.
5. Фізична особа не може бути видворена з обраного нею місця перебування, доступ до якого не заборонений законом.
6. Законом можуть бути встановлені особливі правила доступу на окремі території, якщо цього потребують інтереси державної безпеки, охорони громадського порядку, життя та здоров'я людей.

Стаття 201 КУпАП Незаконне вилучення паспортів і прийняття їх у заставу
Незаконне вилучення посадовими особами паспортів у громадян або прийняття паспортів у заставу - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

07.06.2020 16:54

Можете выбирать место жительство самостоятельно

29.01.2021 00:11

Вопросы из такой же категории

Выплата долга по кредиту в связи со смертью мужа
Наследство по праву преставления
Сменить фамилию позже