Sidebar

Здравствуйте. Подскажите, могу ли я рассчитывать на выплату выходного пособия по сокращению штата, если за последние три месяца, из-за карантина, я 20 дней был в оплачиваем отпуске, а остальное время- за свой счёт? Спасибо с уважением Дмитрий.

18.06.2020 07:18
Дмитрий, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов

Sergeev Artyom
Харьков

При скороченні працівників чинне трудове законодавство передбачає цілу низку гарантій і компенсацій, що надаються як за рахунок власника, так і за рахунок держави. Наприклад, при розірванні трудового договору з працівником у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням штату працівників (пункт 1 статті 40 КЗпП України), власник або уповноважений ним орган зобов'язаний виплатити такому працівникові вихідну допомогу. Статтею 44 КЗпП України визначено, що такому працівникові при звільненні виплачується вихідна допомога у розмірі не меншому, ніж середній місячний заробіток. Проте, встановлення у Законі такого застереження означає, що колективним договором може бути передбачений інший, більший розмір вихідної допомоги.

18.06.2020 11:25

Вопросы из такой же категории

Не выплата черной зарплаты
Начальник забрал паспорт и код.
Відмінити заяву на звіл.за власним бажанням