250 грн.

Вопрос решен

Статья 335, уклонение от службы. Получил повестку на отправление, не прошел еще одного врача. Если не удасться сделать плашку «не годен», есть шанс получить условный срок?
Стоит ли обращаться к услугам адвоката при судебном разбирательстве?
P. S.
Проходил медкомиссию еще в марте, но из-за карантина не было возможности (и желания) проходить последнего врача, невропатолога. Осталось менее двух недель, собираюсь ехать к невропатолог с попыткой урегулировать вопрос. Если не выйдет, придется просто не являться и дело передадут в ЕРДР. Повторюсь, как мне в данном случае получить условный срок? От военкомата тоже есть нарушения: вовремя не смогли дать направление, оскорбления(доказательств нет). Заранее благодарен за ответ.

23.06.2020 14:16
Ярослав, Днепр

Ответы юристов

Sergeev Artyom
Харьков

Объективная сторона преступления проявляется в уклонении от призыва на срочную военную службу путем действий или так называемых смешанных  бездействий (уклонение от выполнения определенного долга совершается путем совершения активных действий).

При уклонении путем бездействия, когда призывник без уважительных причин не прибывает в сроки, установленные военным комиссариатом и указанных в повестке, к призывному пункту для отправки в воинскую часть, преступление является оконченным с момента неявки призывника к призывному пункту. Уважительными причинами неявки в данном случае считаются такие, которые подтверждаются соответствующими документами: 

а) препятствие стихийного характера, болезнь гражданина или иные обстоятельства, лишили гражданина возможности лично прибыть в указанные пункт и срок. 


"Стаття 75. Звільнення від відбування покарання з випробуванням

1. Якщо суд, крім випадків засудження за корупційний злочин, при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням."

Статья 335 предусматривает до 3-х лет. 

23.06.2020 18:01
Sergeev Artyom
Харьков

23.06.2020 14:16 Ярослав написал(а)
как мне в данном случае получить условный срок
Стаття 47. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки

1. Особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

2. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин.

Стаття 66. Обставини, які пом'якшують покарання

1. При призначенні покарання обставинами, які його пом'якшують, визнаються:

1) з'явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину;

2) добровільне відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди;

2-1) надання медичної або іншої допомоги потерпілому безпосередньо після вчинення злочину;

3) вчинення злочину неповнолітнім;

4) вчинення злочину жінкою в стані вагітності;

5) вчинення злочину внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних чи інших обставин;

6) вчинення злочину під впливом погрози, примусу або через матеріальну, службову чи іншу залежність;

7) вчинення злочину під впливом сильного душевного хвилювання, викликаного жорстоким поводженням, або таким, що принижує честь і гідність особи, а також за наявності системного характеру такого поводження з боку потерпілого;

8) вчинення злочину з перевищенням меж крайньої необхідності;

9) виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації, поєднане з вчиненням злочину у випадках, передбачених цим Кодексом.

2. При призначенні покарання суд може визнати такими, що його пом'якшують, і інші обставини, не зазначені в частині першій цієї статті.

(От военкомата тоже есть нарушения: вовремя не смогли дать направление.  Из-за карантина не было возможности (и желания) проходить последнего врача )

 3. Якщо будь-яка з обставин, що пом'якшує покарання, передбачена в статті Особливої частини цього Кодексу як ознака злочину, що впливає на його кваліфікацію, суд не може ще раз враховувати її при призначенні покарання як таку, що його пом'якшує.

23.06.2020 18:08
Ярослав
Днепр

Я правильно понимаю, что мое дело передается на мое место работы (а если такового нет?), и они должны отчитываться обо мне на протяжении года? На практике, как предприятия и работодатели относятся к такому роду мероприятий?

23.06.2020 18:43
Sergeev Artyom
Харьков

Если работы нет - значит этот вариант не подходит. 
На практике, как предприятия и работодатели относятся к такому роду мероприятий?
Зависит от руководителя. 


23.06.2020 19:57

Чем дело кончилось?

28.01.2021 23:21

Вопросы из такой же категории

Що буде малолітнім юнакам які згвалтували повнолітню дівчину
Взял в компании деньги и насчитали проценты и передали дело в полицию
Статья 190 кку