Sidebar

Здравствуйте. Мне необходимо получить свидетельство о смерти украинского образца бабушки (она постоянно проживала и умерла в Донецке). Справки переселенца у меня нет, т к я тоже постоянно проживаю в Донецке. Вопрос: в какой город и какой ЗАГС я должна обратиться для получения отказа, с которым потом пойду в суд? И соответственно в какой город и какой суд я должна обратиться для подачи заявления? Заранее спасибо

05.04.2021 11:12
Елена, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Здравствуйте, Елена.
В любой суд можно обратиться с заявлением.

Стаття 317 ЦПК. Особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

1. Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

2. Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

3. У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

4. Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

5. Копія судового рішення видається учасникам справи, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

07.04.2021 23:05