Sidebar

Доброго дня. Тротуар з магазинами. Перший магазин (мій): вхідна група (сходи, заїзд для колясок). Третій - пошта (не державна). Тротуар - до 3м. Кожного дня відбувається заїзд буса вдоль моїх сходів і впритул (до 10 см до моїх сходів) заднім ходом (обзор сходів невеликий) до пошти. Вмикається аварійка і до 40 хвилин машина стоїть на тротуарі, також перекриваючи частину мого магазину. Люди обходять "гуськом" , щоб не виходити на дорогу. Сходи самої пошти вже неодноразово були вщент поламані . Водій неоднаразово виходив і дивився чи не пошкодив і сходи мені, просвічуючи все лихтариком (зараз темніє рано). Саме такий випадок повністю зафіксували (фото та відео), адже хвилююсь за сходи і перекриття мого магазину об'ємною машиною. Чи правомірні дії водія? Дякую за відповідь

10.11.2021 16:58
Светлана, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Перш за все паркуватись не можна там, де не можна зупинятися: у вузьких місцях (для проїзду іншого автомобіля потрібно залишити 3,0 м), на лівому боці дороги з розділовою смугою (бульваром) посередині, на трамвайних коліях, другим рядом уздовж вже запаркованних машин, на газонах, на зупинках громадського транспорту. Звичайно, як раніше, не можна зупинятися на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також в тунелях і на залізничних переїздах. А ще – на заміських дорогах в місцях з обмеженою до 100 м оглядовістю і на заміських дорогах (в т.ч. узбіччях) в темний час доби.
За скільки метрів від пішохідного переходу можна паркуватися?
Метраж має важливе значення при виборі місця для паркування. Магічна цифра в наших ПДР – 10 метрів. Ближче цієї відстані не можна паркуватися біля пішохідних переходів, перехресть, виїздів з дворів, місця виконання дорожніх робіт. Щоб не возити з собою рулетку (або будівельний лазерний далекомір), запам’ятайте, 10 м – це два корпуси автомобіля D-класу.
Ще одна важлива відстань – 30 метрів, які ми повинні залишити при парковці до найближчої зупинки громадського транспорту (визначається від меж зупинки або стовпа з відповідним знаком 5.41.1.).
Відстань від місця парковки до залізничного переїзду повинна бути не менше 50 метрів. Особлива ситуація – смітники у дворах: не можна паркуватися ближче ніж 5 метрів від них.
Така парковка – порушення, навіть якщо це дозволене для стоянки місце. Водіїв крайніх машин покарають за п.15.10.д: “стоячий транспортний засіб унеможливлює рух інших транспортних засобів”..
З 27 вересня 2018 року перелік умов, при яких вашу машину можуть примусово забрати на штрафмайданчик, чітко визначений законом. Це практично всі вищеописані порушення, крім паркування на майданчику біля сміттєвих контейнерів, випадків “неправильної” стоянки на заміських дорогах та паркування на тротуарі. Забрати машину зі штрафмайданчика обійдеться не менше ніж 900 грн (послуги евакуації і зберігання), не рахуючи штрафу і плати за таксі, на якому вам доведеться роз’їжджати в пошуках банку і штрафмайданчика.
штрафи за неправильну парковку:
З 27 вересня 2018 року згідно з ст. 122.1 КпАП України штраф за порушення правил парковки, в тому числі стоянки і зупинки в недозволеному місці становить 255 грн на перший раз і 680 грн в разі повторення порушення протягом року.
Але це ще не все. Якщо неправильно запаркований автомобіль заважає руху інших машин або пішоходів, то його водія (у випадку фото-відеофіксації – власника) покарають суворіше: 510 грн.
Безоплатне користування (довше 10 хвилин) зоною платного паркування карається штрафом в 20-кратну вартість 1 год платного паркування. А якщо порушник поставив машину в такій зоні на місце для інвалідів, то розмір штрафу ще вище – 30-кратна вартість години паркування.
Штрафи за неоплачену парковку під таким знаком у великих містах складають 20-кратну вартість 1 години платного паркування.
Рекомендація
Більш докладно всі правила парковки описані в ПДР України в чинній редакції, а розміри штрафів – в Кодексі про адміністративні правопорушення України. Є ще Закон України “Про дорожній рух”, Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” від 21.12.2017 та інші законодавчі акти. Розібратися з ними можна, маючи під рукою смартфон з інтернетом, але для цього потрібен час. Тому, свідомо порушуючи правила паркування, будьте готові втратити і гроші, і час, і душевну рівновагу від спілкування з поліцією чи інспекторами з паркування.
Головне ,щоб Ваше авто не порушувало пункт 15 ПДР, Якщо Ви паркуєтесь біля своєї території і не порушуєте меж сусіда то порушень немає ,то лише забаганки сусіда.
З повагою,
Костянтин Гончаренко


20.11.2021 15:04
Светлана
Киев

Спасибо. Но мой вопрос всё равно остался открытым.

21.11.2021 16:26

На порушення правил паркування авто біля поштового відділення,, Ви можете викликати поліцію, вони приїдуть , зафіксують(складуть протокол) накладуть штраф на водія.

Також звертаєтесь письмово до адміністрації , чи управління благоустрою міста з заявою про порушення норм паркування , додаєте докази , вони створюють комісію перевіряють надають припис складають протокол виписують штраф порушнику та передають матеріали до суду. Також нададуть вам письмову відповідь про вжиті заходи згідно ЗУ Про звернення громадян.
Такий алгоритм!
З повагою,
Костянтин Гончаренко


21.11.2021 16:38

Вопросы из такой же категории

Покупка б/у автомобиля