Sidebar

Добрый вечер! Я являюсь курсантом высшего военного учебного заведения. Сегодня по неизвестной мне причине моему начальнику курса поступил звонок, якобы из СБУ, с требованием обеспечить мою явку к ним. Причину при этом не указали. Очень переживаю по этому поводу, поэтому хотел бы уточнить, могут ли сотрудники СБУ вызывать человека посредством телефонного звонка и чем вообще могут грозить такие вызовы? А также каковы будут последствия, если не явиться на вызов?

22.11.2021 19:28
Дмитрий, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Добрий день. Виклик здійснюється повісткою або телефоном чи у інший доступний спосіб зв"язку. Але, якщо Вас затримають незаконно, помістять в ізолятор незаконно або будуть вчиняти інші незаконні дії, то Ваші рідні ніяк не зможуть довести, що Вас викликали в СБУ, бо нема ніякого документа. Тому, телефонуєте тому хто дзвонив і вимагаєте повістку, якщо нема повістки нема законних правових підстав для Вашої явки в СБУ, а раптом викликає не СБУ, а злий жартівник? А раптом відносно Вас будуть вчинені тортури та насильство, а документа, що Вас викликали саме в СБУ нема, і Ви або Ваші рідні ніяк не зможуть довести та оскаржити протиправні дії СБУ відносно Вас та стягнути спричинену шкоду у суді, бо НЕМА НІЯКОГО ДОКУМЕНТА!!! Без повістки з підписом, печаткою та ПІБ посадової особи, що викликає, нікуди не ходіть. ЗАймайте позицію: викликайте повісткою у передбачений законом спосіб. Повістку передасте рідним, а краще нехай хтось із близьких іде з Вами. Правова система геть гнила і віри їм нема, можуть почати бити, щоб вибити покази, наприклад, теракт або ще який тяжкий злочин. Пам"ятайте про ст. 63. Конституції: Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Успіхів. 

23.11.2021 10:18

Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Слідчий може викликати Вас на допит , як свідка згідно норм ст. 133 КПК України, але за правилами він має це робити за допомогою офіційно оформлених повісток на бланку, яку мають Вам вручити під підпис( у ній вказано назву органу підставу виклику , адресу , контакти уповноваженої особи посаду підпис та прізвище ім я.
Повідомте працівника котрий телефонував , що Ви наполягаєте на врученні чи надсиланні повістки встановленої форми.
Рекомендую, оформити договір на представництво інтересів адвокатом або скористатися послугою безоплатна правова допомога Вам нададуть вільного адвоката для представництва.  0 800 213 103
-------------------------
Стаття 135. КПК України:  Порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні
1. Особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.

2. У разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка для передачі їй вручається під розписку дорослому члену сім’ї особи чи іншій особі, яка з нею проживає, житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.

3. Особа, що перебуває під вартою, викликається через адміністрацію місця ув’язнення.

4. Повістка про виклик неповнолітньої особи, як правило, вручається її батьку, матері, усиновлювачу або законному представнику. Інший порядок вручення повістки допускається лише у випадку, якщо це обумовлюється обставинами кримінального провадження.

5. Повістка про виклик обмежено дієздатної особи вручається її піклувальнику.

6. Повістка про виклик вручається особі працівником органу зв’язку, працівником правоохоронного органу, слідчим, прокурором, а також секретарем судового засідання, якщо таке вручення здійснюється в приміщенні суду.

7. Повістка про виклик особи, яка проживає за кордоном, вручається згідно з міжнародним договором про правову допомогу, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, а за відсутності такого - за допомогою дипломатичного (консульського) представництва.

8. Особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом. У випадку встановлення цим Кодексом строків здійснення процесуальних дій, які не дозволяють здійснити виклик у зазначений строк, особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом якнайшвидше, але в будь-якому разі з наданням їй необхідного часу для підготовки та прибуття за викликом.

З повагою,
Костянтин Гончаренко


23.11.2021 14:33