Добрый день!
Такое делО:
20.02.22 г., в Винницкой области (Ладыжин), под дворником обнаружил ПОВIДОМЛЕННЯ от территориальной громады, с штрафом 50% =170грн.(при оплате в течении 10 дней) с ссылкой на Google-диск с фотографиями нарушения парковки на газоне, и при оплате более 10 дней 100% =340грн.

При этом, день нарушения и опис обставин при розгляду и опису доказiв справи 20.04.22 г.;
Тут же написана дата, место и опять розгляд справы по адресу в 9:55, 3.05.22 г..
В конце указано что с 20 по 30.04.22 - это период льготной оплаты, т.е. 50%

Т.Е. И 20.04 РОЗГЛЯД И 3.05 и тут же с 20.04-30.04 указано, что это льготный 10-ти дневный период оплаты, без учёта выходных и отчёт от дня вручения повiдомлення, который называют "розглядом", тут же написано что "Розглядом" называется то, что будет 3.05.22 г....

Припаркован был, как мне показалось не на газоне, т.к там даже щебнем слегка присыпано, всё в ровень с асвальтом и бордюра как такового не наблюдается (где они есть, то белые) и явно не газон, а обычное парковочное место, при этом накатанное.

ПОДСКАЖИТЕ ПЖЛЙСТ., ЧТО С ЭТИМ ПОВìДОМЛЕННЯМ ДАЛЬШЕ ДЕЛАТЬ (вопрос не только принципиальный), Т.К. я ИЗ Харькова (статус ВПО, т.е. без постоянного домашнего адреса), ПРОЕЗДОМ (ЗАЕХАЛИ В ГОСТИ), И КАК ГРАМОТНО И ДЕЙСТВЕННО БЫТЬ, УЧИТЫВАЯ СИТУАЦИЮ В УКРАИНЕ?..?

Спасибо!

22.04.2022 11:03
ВПО, Киев

Ответы юристов


Доброго здоров"я. Потрібно бачити документ, яким Вас оштрафували. Присилайте документ на вайбер або телеграм 098 551 96 59.

22.04.2022 15:18
ВПО
Киев

Спасибо за отклик, сейчас сброшу!

22.04.2022 16:17

Доброго дня!
Повідомляю наступне:

 Перш за все паркуватись не можна там, де не можна зупинятися: у вузьких місцях (для проїзду іншого автомобіля потрібно залишити 3,0 м), на лівому боці дороги з розділовою смугою (бульваром) посередині, на трамвайних коліях, другим рядом уздовж вже запаркованних машин, на газонах, на зупинках громадського транспорту. Звичайно, як раніше, не можна зупинятися на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також в тунелях і на залізничних переїздах. А ще – на заміських дорогах в місцях з обмеженою до 100 м оглядовістю і на заміських дорогах (в т.ч. узбіччях) в темний час доби.
За скільки метрів від пішохідного переходу можна паркуватися:
Метраж має важливе значення при виборі місця для паркування. Магічна цифра в наших ПДР – 10 метрів. Ближче цієї відстані не можна паркуватися біля пішохідних переходів, перехресть, виїздів з дворів, місця виконання дорожніх робіт. Щоб не возити з собою рулетку (або будівельний лазерний далекомір), запам’ятайте, 10 м – це два корпуси автомобіля D-класу.
Ще одна важлива відстань – 30 метрів, які ми повинні залишити при парковці до найближчої зупинки громадського транспорту (визначається від меж зупинки або стовпа з відповідним знаком 5.41.1.).
Відстань від місця парковки до залізничного переїзду повинна бути не менше 50 метрів. Особлива ситуація – смітники у дворах: не можна паркуватися ближче ніж 5 метрів від них.
Така парковка – порушення, навіть якщо це дозволене для стоянки місце. Водіїв крайніх машин покарають за п.15.10.д: “стоячий транспортний засіб унеможливлює рух інших транспортних засобів”..
З 27 вересня 2018 року перелік умов, при яких вашу машину можуть примусово забрати на штрафмайданчик, чітко визначений законом. Це практично всі вищеописані порушення, крім паркування на майданчику біля сміттєвих контейнерів, випадків “неправильної” стоянки на заміських дорогах та паркування на тротуарі. Забрати машину зі штрафмайданчика обійдеться не менше ніж 900 грн (послуги евакуації і зберігання), не рахуючи штрафу і плати за таксі, на якому вам доведеться роз’їжджати в пошуках банку і штрафмайданчика.
штрафи за неправильну парковку:
З 27 вересня 2018 року згідно з ст. 122.1 КпАП України штраф за порушення правил парковки, в тому числі стоянки і зупинки в недозволеному місці становить 255 грн на перший раз і 680 грн в разі повторення порушення протягом року.
Але це ще не все. Якщо неправильно запаркований автомобіль заважає руху інших машин або пішоходів, то його водія (у випадку фото-відеофіксації – власника) покарають суворіше: 510 грн.
Безоплатне користування (довше 10 хвилин) зоною платного паркування карається штрафом в 20-кратну вартість 1 год платного паркування. А якщо порушник поставив машину в такій зоні на місце для інвалідів, то розмір штрафу ще вище – 30-кратна вартість години паркування.
Штрафи за неоплачену парковку під таким знаком у великих містах складають 20-кратну вартість 1 години платного паркування.
Рекомендація
Більш докладно всі правила парковки описані в ПДР України в чинній редакції, а розміри штрафів – в Кодексі про адміністративні правопорушення України. Є ще Закон України “Про дорожній рух”, Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” від 21.12.2017 та інші законодавчі акти. Розібратися з ними можна, маючи під рукою смартфон з інтернетом, але для цього потрібен час. Тому, свідомо порушуючи правила паркування, будьте готові втратити і гроші, і час, і душевну рівновагу від спілкування з поліцією чи інспекторами з паркування.
Головне ,щоб Ваше авто не порушувало пункт 15 ПДР, Якщо Ви паркуєтесь біля своєї території і не порушуєте меж сусіда то порушень немає ,то лише забаганки сусіда.

Вирішити швидко можна , якщо сплатите штраф за 10 -ть днів , або дочекатися поки матеріали передадуть до суду найближчого де не ведуться бойові дії і він надішле Вам ухвалу про відкриття провадження , після чого треба надавати письмові заперечення у 15-ти денний термін та скасовувати постанову інспектора, як необгрунтовану. 

З повагою,
Костянтин Гончаренко


22.04.2022 20:24
ВПО
Киев

Спасибо за развернутый ответ, Костянтин!

Перш за все(как Вы написали), для проїзду іншого автомобіля потрібно залишити 3,0 м — разве это так(в ПДД пишут про два метра)... ?

Прошу прощения, когда я писал, то ошибочно назвал "территориальной громадой" "Мунiцiпальну Варту", но отредактировать после публикации я не смог: "20.02.22 г., в Винницкой области (Ладыжин), под дворником обнаружил ПОВIДОМЛЕННЯ от территориальной громады, с штрафом 50% =170грн.(при оплате в течении 10 дней) с ссылкой на Google-диск с фотографиями нарушения парковки на газоне, и при оплате более 10 дней 100% =340грн.."
— повiдомлення и розгляд(1) справи 20.04.22 г., оставил инспектор з отдела паркування "Мунiцiпальной Варти",

Я писал: "— Тут же написана дата, место и опять розгляд(2) справы по адресу в 9:55, 3.05.22 г."
Как оказалось(ходил туда, но выходные), по этому адресу расположена "Мунiцiпальна Варта" Ладыжинской мiськой рады.
Обратите внимание, что место второго рассмотрения(не то рассмотрение(1), которое при выписывании 20.02.22 г., а рассмотрение(2) от 3.05.22 г.) указана не в суде, про который Вы пишете, а в Муниц.Варте, что вызывает недоумение по отношению написанного в ПОВiДОМЛЕННi...

24.04.2022 10:30

Я Вас понял, Вам выписали штраф , местный орган власти за парковку , дальше будет передано на рассмотрение административной комиссии при городском совете, Вас должны уведомить письменно про место и время заседания комиссии по Вашему нарушению.
Нужно прибыть на админ комиссию и подать свою позицию , Вас пригласят обязательно.
После вынесут решение на бланке исполкома которое можно обжаловать в суде.
Местные нормы парковки и правила благоустройства устанавливает исполком Ладыжинского гор совета , а утверждает городской совет.

Вам нужно получить решение админ комиссии при исполкоме и при желании обжаловать в суде , этот штраф идет в бюджет города , поэтому тот кто выписал штраф должен предоставить реквизиты для оплаты - МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА  

На расмотрение нужно прибыть или же они направят вам решение комиссии  почтой и передадут материалы в суд на примусове стягнення. штрафу у рахунок місцевого бюджету.
Суд направит вам ухвалу про відкриття провадження , нужно будет подавать письмові пояснення , заперечення уже суду.

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ АДМІН КОМІСІЇ

До виключної компетенції адміністративних комісій при виконавчих органах сільських, селищних рад відноситься розгляд справ про адміністративні правопорушення передбачені КУпАП:
у сфері охорони культурної спадщини (ст. 92);
у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів (ст.ст. 99 (коли правопорушення вчинено громадянином, 103-1, 103-2);
у сільському господарстві (ст. 104);
на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку (ст.ст. 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), 141, 142);
в галузі житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою (ст.ст. 150-152, ч. 1,2 ст. 152-1);
в галузі торгівлі ст.ст. 155, 155-2, ч. 2 ст. 156, ст.ст. 156-1, 156-2, 159);
що посягають на громадську безпеку (ст. 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), ст.ст. 179, 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), ч. 4 ст. 181, ч. 1 ст. 182, ст. 183);
КУпо посягають на встановлений порядок управління (ст.ст. 186, 186-1, 196, 212-1).
Правомочність засідань та повноваження посадових осіб, які розглядають справи про адміністративні правопорушення
Адміністративні комісії мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення при наявності не менш як половини членів їх складу.
По справі про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить одну з таких постанов:
про накладення адміністративного стягнення;
про закриття справи.
Адміністративні комісії при розгляді справ про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення у вигляді: попередження; штрафу; оплатного вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення; конфіскації предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення. Накладення адміністративного стягнення можливе лише у межах наданих їм повноважень і лише під час виконання службових обов'язків.
Порядок розгляду справ про адміністративне правопорушення
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення адміністративною комісією є протокол про адміністративне правопорушення, складений у встановленому порядку уповноваженою на те службовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Справа про адміністративні правопорушення має розглядатися адміністративною комісією за місцем проживання порушника та в п'ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи строк. Підготовка до розгляду справи про адміністративне правопорушення При підготовці до розгляду справи відповідальним секретарем адміністративної комісії повинно бути вирішено наступні питання:
чи належить до компетенції адміністративної комісії розгляд даної справи;
чи правильно складено протокол та інші матеріали справи. Відповіно до вимог ст. 256 КУпАП протокол повинен містити наступну інформацію: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; наявність матеріальної шкоди; відмітка про роз'яснення прав і обов'язків передбачених ст. 268 КУпАП особі, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і потерпілими та іншими особами при їх наявності. А в разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, робиться запис про це. Окрім цього особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду. Вручення повістки особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншим особам, які беруть участь у провадженні по справі вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи, в якій зазначаються дата і місце розгляду. Оскільки справа повинна розглядатися в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розгляд справи без такої особи можливий лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Розгляд справ про адміністративне правопорушення
Розгляд справи про адміністративне правопорушення розпочинається з оголошення головуючим на засіданні адміністративної комісії, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи про їх права і обов'язки визначені ст.ст. 268-274 КУпАП, після чого оголошується протокол про адміністративне правопорушення.
На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання. У разі участі в розгляді справи прокурора заслуховується його висновок.
Обов’язковою умовою при розгляді кожної справи про адміністративне правопорушення адміністративною комісією є ведення протоколу, в якому повинно бути зазначено: 1) дата і місце засідання; 2) найменування і склад комісії; 3) зміст справи, що розглядається; 4) відомості про явку осіб, які беруть участь у справі; 5) пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їх клопотання і результати їх розгляду; 6) документи і речові докази, досліджені при розгляді справи; 7) відомості про оголошення прийнятої постанови і роз'яснення порядку та строків її оскарження.
Протокол засідання адміністративної комісії підписується головуючим на засіданні і відповідальним секретарем.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, адміністративна комісія виносить постанову по справі.
Постанова адміністративної комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні.
Постанова повинна містити наступну інформацію: найменування органу; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення. Якщо одночасно вирішується питання про відшкодування винним майнової шкоди, то в постанові зазначається розмір шкоди, порядок і строк її відшкодування. В разі вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Постанова підписується головуючим на засіданні і відповідальним секретарем комісії.
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається під розписку або висилається особі, щодо якої її винесено, потерпілому на його прохання, про що робиться відповідна відмітка у справі.
Порядок оскарження постанови про адміністративне правопорушення
Постанову адміністративної комісії може бути оскаржена як у виконавчий комітет відповідної ради, так і в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору .
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року № 543/775/17 відступила від попередньої правової позиції визначивши, що за оскарження постанови про адміністративне правопорушення,необхідно платити судовий збір. Розмір судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати ст. 2-5 Закону України "Про судовий збір", які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховний Суд України в постанові від 13 грудня 2016 року (провадження № 21-1410а16), вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Вам повинні були надіслати , поштою протокол комісііі та копію постанови про адмін . правопорушення. Вказану постанову Вам необхідно оскаржити до суду у строк вказаний у постанові ,згідно КУпАП.

 
ЯКЩО ПРОЙДЕ 90 ДНІВ З МОМЕНТУ НАКЛАДЕННЯ СТЯГНЕННЯ СПРАВА ПІДЛЯГАЄ ЗАКРИТТЮ ЗА СПЛИВОМ СТРОКІВ ПРИТЯГНЕННЯ.
З Повагою,
Костянтин Гончаренко


24.04.2022 14:44
ВПО
Киев

Благодарю за познавательные уточнения!

__Т.е., если я не оплачу в льготный период 10--ти дневного срока 50% =170 грн., то будет розгляд(2) как я понял из адреса в ПОВiДОМЛЕННi под дворником лобового стекла, в отношении штрафа за парковку на газоне, будет происходить 3.05.22 г. в помещении "Мунiцiпальна Варта" Ладыжинской мiськой рады, куда мне нужно предоставить возражения и свои докази, ходотайства...

○● Костянтин, подскажите пожалуйста,
в какой момент и кому подавать оскарження (ходотайство), щоб скасовувати постанову інспектора, як необгрунтовану (или как это правильно называется и происходит):
● в момент рассмотрения или заблаговременно принести секретарю?
( По указанному в повiдомленнi телефону с Вайбером, — я звонил с этим вопросом, на что сказали, мол не нужно никуда обращаться, тут решат, выдадут на руки и с этим уже идете обжаловать в суде)...
● Подавать мне в письменном виде(и кому), в двух экземплярах с отметкой о принятии, и на имя кого мне предоставить свои текстовые возражения и фото в ракурсах, с изображениями "газона", за который мне выписали штраф.
● Что касается прикрепления(демонстрации) моих аргументов-фотографий, могу ли я дать ссылку на гугл-диск(нет возможности напечатать, дополнительно показав при рассмотрении на своём смартфоне).

○● ...Иии эти самые десять дней, для оплаты штрафа в размере 50%, в них выходные и праздники тоже входят?

○● Так же не ясно, будет ли денежный сбор за услуги этого рассмотрения "Мунiцiпальной Вартой" Ладыжинской мiськой ради?24.04.2022 17:39 (Изменён 24.04.2022 18:10)

Да, будет розгляд,   на эту дату Вам нужно подойти по адресу с письменными доказательствами и пояснениями и другими доказательствами на электронных носителях с возможностью визуализации членам комиссии в реальном времени.

По Вашим вопросам:
1. Ваши подання та заперечення подаете в день расмотрения на имя главы админ комиссии при исполкоме с указанием контактов для переписки с Вами( глава комиссии , обычно - первый замместитель городского головы или заместители, смотря как распределены обязанности , пишите главе комиссии и подавайте прямо на заседании через канцелярию. (обжаловать в суде можно их готовое решение, которое Вам дадут после оформления секритариатом)


2. Подайте секретарю комиссии , она должна принять и выдать вам копию со штампом о принятии и входящим номером , что действительно принято комиссией.( они так говорят им легче вынести решение , выдать вам и дальше вы уже в суд) , но пригласить вас на заседание все же нужно, что бы потом не сказали , что Вашу позицию Ваша сторона не подавала и т.д.

Можно просто обжаловать в суде готовое решение , если времени нет.

3. Ваши доказательства и прочее подаете секретарю комиссии на имя главы комиссии или укажите Міському голові міста ФИО  и подайте в канцелярию под штамп и входящий номер , он самостоятельно распишет на зама который координирует админ комиссию, подаете письменно ( визуалиацию приносите с собой  и копии , всего если попросят озвучить), ссылку укажите в пояснениях , смартфон возьмите для трансляции с собой и копии того , что подано в канцелярию для зачтения.
все можете дать , что доказывает вашу позицию и паралельно озвучивать на заседании , оно будет публичным ведется протокол.

Пишите не обширно но понятно по сути , главы комиссий не тратят время на чтение длинных текстов к сожалению.

4.Праздники и выходные не входят только рабочее дни, в военное время , рабочее время может менятся и на выходных. праздники - это праздники.

5. Муниципальная варта это комунальная организация , орган местного самоуправления расходы на заседания покрывает местный городской бюджет.

с Вас будет только штраф , если не обжалуете готовое решение в суде в решении укажут куда и кому платить и счет казначейства ббюджетный или же на Муниципальную варту , квитанцию об оплате подавать тому кому написано оплачивать будет.

Админ комиссия при Сумском городском совете ознакомтесь Ваша работает примерно так же https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/vikonavchi-organi/123-komisiji-pri-vikonavchomu-komiteti/administrativna-komisiya.html

 З повагою,
Костянтин Гончаренко
------------
Подальші консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання 

25.04.2022 16:15 (Изменён 25.04.2022 16:18)
ВПО
Киев

Спасибо Вам ОГРОМНОЕ, Костянтин, за развёрнутые, исчерпывающие и конструктивные ответы!

P.S.:
Пойду завтра, в Ладыжинскую мiську варту схожу (по адресу из повiдомлення) — попрошу ознакомить меня с материалами дела; осмотрюсь заодно...

25.04.2022 20:28 (Изменён 25.04.2022 20:38)

Обращайтесь! Успехов Вам!
 З повагою,
Костянтин Гончаренко

25.04.2022 22:22

Вопросы из такой же категории

Без прав эвакуироваться
Оформить дарения машины от иностранца (родство 1й линии )гражданину Украины.
Як повернути авто з штрафмайданчика