Sidebar

Дали отсрочку 2 месяца при подтвержденном диагнозе хронический гломерулонефрит, почечная недостаточность 1-2 степени. Правомерны ли действия военкомата. Диагноз с детства. При постановке на учёт по месту регистрации старый военный билет со ст. 60-в изьяли, а выдали чистый со ст. 18 мотивируя тем, что пройдёшь потом комиссию. Прошли комиссию, акт дали с диагнозом.

16.05.2022 12:01
Анна, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!
Ступінь придатності встановлюється комісією ВЛК згідно медичних висновків про стан здоров я , на основі положення про розклад хвороб згідно Наказу Міноборони № 402.
Лише ВЛК приймає рішення чи придатні ви до служби. З описаних вами підстав можливо ви включені до резерву, враховуючи суть хвороби можна спробувати отримати свіжі довідки та пройти ВЛК та отримати висновок про непридатність з виключенням з військового обліку загалом , або частково але необхідно мати рішення ВЛК про це, а також з резерву , але враховуючи обставини все залежить від стану здоров я та рішення ВЛК .

 ---
якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.
повинно бути - виключений з військового обліку взагалі(підгрупа А за Вашою статтею розкладу хвороб) , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.
тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.


Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК (внаслідок когнітивних порушень здоров я)

----
Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родича над яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний
Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.
або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку

Нові правила перетину з 03.05.22
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

З повагою,
Костянтин Гончаренко
------------
Подальші консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання 

16.05.2022 21:22

Оскарження постанови ВЛК СУД АРМИЯ

 Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:

 Ви маєте 90 днів для оскарження рішення обласної комісії ВЛК.
За цей час Вам необхідно письмово у довільній формі з зазначенням контактних даних на ім я начальника військомату звернутися з вимогою надати Вам копію висновку ВЛК про Ваше обстеження та придатність до служби, адже комісія мала відбуватись за вашої безпосередньої участі з видачею документів згідно Наказу Міністерства оборони № 402.
В термін 15-ти днів Вам мають надати письмову відповідь згідно ст.11 ЗУ Про звернення громадян.
Надалі необхідно оскаржити отримані документи у судовому порядку у адміністративному суді.
Попередньо подаэте скаргу до обласного ТЦК СП та Міноборони, а також зафіксуйте скаргу через урядовий контакт –центр за тел.. 15-45 або письмово через сайт онлайн кабінет https://ukc.gov.ua/portal/appeals/
Паралельно подаєте заяву до поліції про підробку документів посадовими особами кримінальний злочин за ст. 358 КК реєструєте у ЕРДР в порядку ст. 214 КПК України отримуєте довідку про прийняття заяви.
до військомату направляєте заяву поштою рекомендованим листом, або особисто з відміткою штампу та вхідного номеру на заяві копію зі штампом вимагаєте надати Вам.
Всі документи зберігаєте листування проводите письмово для доказів у суді.
Наразі процесуальні строки призупинено у зв язку з воєнним станом у державі , суди призупинили діяльність до завершення воєнногоо станну , розгляд проводиться лише невідкладних справ, переважно у дистанційному форматі ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННИЙ СУД https://www.kmu.gov.ua/service/elektronnij-sud
З повагою,
Костянтин Гончаренко


16.05.2022 21:25
Анна
Киев

Доброе утро! Я хотела бы немного уточнить - выдали акт в областной больнице с подтверждением диагноза. С этим актом приехали в военкомат, было заседание комиссии, но без присутствия мобилизированного. Через 2 дня вызвали и выдали повестку с отсрочкой на 2 месяца с указанием прибытия в военкомат (04.07.2022). Никакой копии акта ВЛК не дали. Посоветуйте пожалуйста, как нам быть? Настаивать на повторном обследовании или ложиться самим в больницу? В заключении (акте) областной больнице в диагнозе: приём гормонов, постоянная сдача анализов.

17.05.2022 10:46 (Изменён 17.05.2022 10:48)

Без присутствия призывника, невозможно проводить комиссию ВЛК, Призывнику необходимо до даты 04.07.22 пройти общее обследование состояния здоровья , выявить нарушения , взять справки те и явиться на ту дату , подать заявление с копиями справок и просить начальника тцк сп (военкомат) направить на повторное осмотр ВЛК С ЛИЧНЫМ ПРИСУТСТВИЕМ ОБЯЗАТЕЛЬНО.

у вас есть основания для отсрочки, а если установят подгруппу А по диагнозу то ВЛК дает заключение о исключении с воинского учета полная непригодность белый билет. Заключение ВЛК  должны выдать призывнику и оформить записи в билет.

По первой комиссии - это незаконно , должны были пригласить и копию решения выдать , можете обратиться к начальнику центра с заявлением о выдаче результатов первой ВЛК почтой с вручением.

По результатам второй ВЛК СОБРАВ ИХ РЕШЕНИЯ и ответы можете обжаловать в обласную ВЛК  при обласном тцк сп , далее в центральную ВЛК при Минобороны , собрав все ответы со всех уровней , можно обжаловать в суд.

Все заключения , акты с больниц приносите и в заявлении просите начальника направить на повторную ВЛК. 


Подаете лично письменно через канцелярию со штампом о принятии, что бы был письменный ответ указываете , адрес или емаил для ответа в течении15 -ти ,  30-ти дней 

скаржитися на порушення прав під час мобілізації
Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів. Також зафіксуйте скаргу на урядовий контактний центр 15-45 або письмово через портал , https://ukc.gov.ua/portal/appeals/ спрямуйте відразу до Міністра оборони України Олексій Резніков 
С уважением,
Константин Гончаренко

17.05.2022 14:01
Анна
Киев

Спасибо большое

18.05.2022 07:58