Добрый день. У меня такая ситуация. Задолго до войны я продал квартиру и выписался из нее и в тот же момент в связи с продажей квартиры я снялся с учета в военкомате.
В военном билете у меня написано что не годен в мирное время, и ограниченно годен в водное. По гр. 2 ст.15б за приказом номер 402.
Сейчас пошел в военкомат где был прописан и хотел встать на учет и пройти комиссию чтобы знать дадут ли отсрочку или нет, так как хотел выехать на заработки за границу, но они не могут поставить меня на учет из-за того что у меня нет прописки, по факту я БОМЖ. Что мне делать в такой ситуации? Как быть к примеру БОМЖАМ и имеют ли они право пересекать границу если они военно обязаны, но по закону ни один военкомат не ставит на учет

16.06.2022 10:26
Руслан, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!

Вам необхідно задекларувати якусь адресу, як місце перебування ,  для листування та направлення офіційної  кореспонденції від державних органів - це не повноцінна реєстрація , а лише адреса за якою ви тимчасово проживаєте чи перебуваєте , де вас можна знайти шляхом листування чи іншої процедури це можна зробити через портал державних послуг Дія , проте згода власника житлового приміщення необхідна на Ваше тимчасове декларування у квартирі, кімнаті, приміщенні, витяг про місце задекларованого проживання теж можна замовити онлайн на порталі.

Оформити задекларовану адресу можна тут https://guide.diia.gov.ua/view/deklaruvannia-mistsia-prozhyvannia-osoby

Враховуючи воєннний стан , реєстр тимчасово  не працює, відновить роботу після завершення воєнного стану

Порядок декларування описаний тут https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/deklaruvannya-mistsya-prozhyvannya-osoby/#:~:text=Декларування%20місця%20проживання%20особи%20–%20повідомлення,інформації%20до%20реєстру%20територіальної%20громади.

Наразі можливі варіанти звернутися до ЦНАПу та зареєструватися у родичів, якщо такі є , якщо вони не надають згоду можна орендувати квартиру, кімнату та зареєструватися там.
Серед іншого можна звернутися до місцевого центру служби з реінтеграції бездомних осіб , вони можуть оформити реєстрацію за місцем знаходження даного центру.

Або подати дані про останнє зареєстроване місце проживання, згідно витягу


Витяг про зареєстроване чи задеклароване тимчасове місце перебування можна отримати тут у електронній формі послуга відновлена 
https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-teritorialnoyi-gromadi

З вказаним документом мають поставити на облік провести ВЛК , видати висновок про ступінь придатності та оформити воєнний білет відповідно до ступеню придатності.

Щодо штрафів за порушення:

1. проживання без реєстрації в Україні - адмін відповідальність штраф - 51  грн ( протокол виписує місцевий орган ДМС чи ЦНАП)
2. порушення правил військового обліку - адмін відповідальність ст.210 Купап - 510 -810 грн , максимум 1700 гр ( протокол в тцк сп -воєнкомат)

------------------------------------------------------------------
Щодо комісії ВЛК і виїзду закордон:

---
якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.
повинно бути - виключений з військового обліку взагалі(підгрупа А за Вашою статтею розкладу хвороб) , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.
тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.
ви з високою ймовірністю продовжуєте перебувати у резервістах запасу , що підпадає під мобілізацію.


----------
Якщо працюєте (бронювання)
Скажіть вашому директору нехай видасть наказ по підприємству про бронювання робітників для виконання суспільно-корисної роботи в умовах мобілізації від імені підприємства - волонтери.
Роздати цей наказ призовникам , вони подають його до тцк сп і їх беруть на спец військовий облік дають посвідчення та довідку про відстрочку від мобілізації з цією метою (для суспільно-корисних робіт).


Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК (внаслідок когнітивних порушень здоров я)

Додаткові підстави:

Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.

- водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України.
- залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
- спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
- тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України за наявності підтвердних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

----
Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родича над яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний
Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.
або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку

Нові правила перетину з 03.05.22

https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

З повагою,
Костянтин Гончаренко
------------
Подальші консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання

16.06.2022 14:48