якщо родич , власник банківського рахунку не подавав заяву до банку про втрату контролю над карткою унаслідок шахрайських дій інших осіб , то інформація не буде передана до поліції.
Якщо заява до банку родичем подана поліція відкриє провадження та розпочне перевірку фактів, неповнолітнього разом з законними представниками ( батькаами) , викличуть до слідчого повісткою.
Якщо слідчий встановить вину , справу передадуть до суду де буде прийнято рішення відносно неповнолітнього у вигляді штрафу до сплати , якщо неповнолітній не має самостійного доходу , суму за рішенням суду та витрати суду на розгляд провадження сплатять батьки , і подадуть квитанцію у канцелярію суду у зв язку з повним виконанням рішення суду винною стороною.
Во время рассмотрения уголовного производства, и потерпевшего и обвиняемого следователь будет еще сто раз вызывать. Можно во время следствия написать заявление, что потерпевший не имеют никаких притензий. Если дело уже до суда дойдет, то также можно и в суде предоставить такое заявление.
необходимо сделать заявление следователю о том, что ребенок случайно взял карту и не сообщил родителям и позже забіл отдать , заявление было подано ошибочно, без цели "ложного заявления о преступлении". Дело автоматически будет закрыто за отсутствием состава преступления.
Рекомендую не обращаться с заявлением о данном факте и урегулировать вопрос с правлением казино , даже если они сообщат об этом факте то Вам прийдется заплатить штраф и за себя и за несовершеннолетнего.
------------------------------------------------------------------------
Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(850 -1700 грн)
Щодо штрафу для неповнолытнього якщо доведуть саме шахрайство то 34 тис грн мінімум
рекомендую врегулювати на попередження або без звернення до поліції
Стаття 190. Шахрайство
Кримінальний кодекс України
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
{Стаття 190 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008 , № 2617-VIII від 22.11.2018 }
З повагою,
Костянтин Гончаренко
16.12.2022 14:50