Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!

Подайте письмовий рапорт на відпустку начальнику частини у канцелярію зі штампом про прийнняття на рапорт мають надати письмову відповідь у 30-ти денний термін.

керівник роти чи батальйону не уповноважений приймати такі рішення. 

Рада дозволила військовослужбовцям під час військового стану йти у відпустку
Зазначається, що військовослужбовцям можуть надаватися відпустки із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України.
Раніше можна було брати відпустку тільки за сімейними обставинами та з інших поважних причин.
Відповідні зміни проголосовано в 1 читанні законопроєкту 8081 про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Основне в законопроекті:
під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.
кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
За даними порталу ВР закон підписано та оприлюднено, стежте тут https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40548

 Скарги та роз яснення приймають тут:
Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів.Или же подайте обращение на урядовий контакт -центр 15-45 https://ukc.gov.ua/portal/appeals/ лучше письменно на министра обороны и загрузите в форму фото копии ответов командира части.


С уважением,
Константин Гончаренко
------------
Більш детальні консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання02.01.2023 15:07