Sidebar

Добрий день.
Така ситуація моя мама хоче продати квартиру. Вона зараз у розлученні, але коли вона купувала квартиру була у шлюбі з батьком.
Чи потрібний дозвіл батька на продаж? Якщо потрібно, то батько знаходиться на окупованій території Маріуполя. Теоретично, він може виїхати до Росії, до Ростова і там у натаріуса написати офіційну заяву або довіреність на продаж. Чи зарахується такий дозвіл у нас і чи зможете ви провести таку угоду з квартирою або порадити того, хто зможе?

28.11.2022 21:12
Данил, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов



Доброго дня!

Нотаріальна згода чоловіка все ж таки необхідна.

від інших власників часток в квартирі необхідна письмова згода вільної форми та особиста присутність у нотаріуса під час оформлення довіреності та її посвідчення с паспортами громадян України та ІНН(РНОКПП)
У частині 1 ст. 358 ЦК міститься загальне правило, відповідно до якого право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їх згодою.

Зараз в державі загальна мобілізація та воєнний стан.  Дипломатичні відносини з росією припинено , розірвано , тому документи на території рф для України оформити не можливо вони не створюють юридичних наслідків.

 Верховна рада 24 лютого на позачерговому засіданні запровадила воєнний стан через вторгнення Росії в Україну.
16 листопада Верховною радою, продовжено режим воєнного стану до 19.02.23, а також загальна мобілізація на такий же строк ще на 90 днів.
період дії воєнного стану можуть оголосити загальну або часткову мобілізацію, написано в законі. Строки та обсяги визначає президент України. Але мобілізацію можуть і не оголошувати. Також військкомати можуть викликати на збори військовозобов’язаних. Чи буде обмежений виїзд за кордон для резервістів, також вирішує влада.
Заборонити чи обмежити виїзд з території, на якій оголошено воєнний стан, чи взагалі з країни можуть не тільки для військовозобов’язаних, а й для всіх громадян. Рішення грунтується на указі президента, а приймає його, згідно з постановою Кабміну, військове командування разом з військовими адміністраціями.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №64/2022
Про введення воєнного стану в Україні:
https://www.president.gov.ua/documents/642022-4139...
"У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю:
1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. ...
3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Чоловік має виїхати у будь-яке найближче місто України де працює нотаріус України та виписати нотаріальну згоду і направити її до жінки рекомендованим листом з врученням , на час воєнного стану голова ВЦА (воєнна адміністрація може вчиняти нотаріальні дії) , або необхідно виїхатиу найближчу країну ЕС та у консульстві вчинити  нотаріальну згоду.

Документи з рф не підійдуть наразі.

С уважением,
Константин Гончаренко
------------
Більш детальні консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання 

29.11.2022 16:35

Вопросы из такой же категории

Бывшая жена подала на раздел имущества