Sidebar

70 грн.

Вопрос решен

На прошлой неделе умерла моя родная тетя. Тетя была одинокой. Мужа и своих детей у нее нет. Остался дом и земля в Киеве. Завещания нет. У тети из родных осталась родная сестра и я родной племянник (мой отец был родным братом умершей тети). Я с родной живой тетей могу поделить наследство по закону по 50% каждому? Мы одинаковы в правах на наследство по закону? Какой налог надо платить и как он считается?

04.03.2019 09:50
Казимир Михаил Алексеевич, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов

Sergeev Artyom
Харьков

Одинаковы.
Стаття 1263. Третя черга спадкоємців за законом

1. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця

Стаття 1266. Спадкування за правом представлення
3. Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

04.03.2019 13:02
Sergeev Artyom
Харьков

Вы наследуете на основании "права представления". Вам нужно обратиться к нотариусу
https://forum.jurist-sg.in.ua/viewtopic.php?f=11&t=14668

04.03.2019 13:05
Казимир Михаил Алексеевич
Киев

и это как 50% на 50%?

04.03.2019 13:09
Sergeev Artyom
Харьков

По общему правилу да, но теоретически, в зависимости от обстоятельств возможно и другое % соотношение. (уход за тетей, погребение и т.п.)

04.03.2019 13:11
Казимир Михаил Алексеевич
Киев

Спасибо. Это понятно. По налогам еще спрашивал. Сколько платить и как считается?

04.03.2019 13:17
Sergeev Artyom
Харьков

Стаття 174. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав
174.2.2. за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу, вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не зазначені у підпункті 174.2.1 цього пункту;

167.2. Ставка податку становить 5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених цим розділом


04.03.2019 13:29
Sergeev Artyom
Харьков

Вам придется оплатить 5% от стоимости наследства +1,5% военный сбор.
И скорее всего придется проводить оценку полученного наследства.

04.03.2019 13:34
Казимир Михаил Алексеевич
Киев

Изменения в налогообложении наследства
Подписанный 24 марта 2017 года Президентом Украины Закон №1910-VIII «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения наследства» упрощает оформление наследства для ближайших родственников наследодателя. В соответствии с этими изменениями, наследники второй степени родства (родные братья и сестры, бабушка, дед и внуки) освобождаются от уплаты НДФЛ в виде 5% стоимости наследства. Кроме того, наследники 1 и 2-й степеней родства также освобождаются от необходимости проведения оценки унаследованных объектов наследия для целей налогообложения.

04.03.2019 13:39
Sergeev Artyom
Харьков

Стаття 1261. Перша черга спадкоємців за законом

1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Стаття 1262. Друга черга спадкоємців за законом

1. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
В Вашем случае наследование происходит по праву представления, а это не 1 и 2 очередь.
Соответственно в трактовке Налогового кодекса
174.2.2. за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу, вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не зазначені у підпункті 174.2.1 цього пункту;
174.2.1. за нульовою ставкою:

а) об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

14.1.263. членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

04.03.2019 13:54
Sergeev Artyom
Харьков

Гражданский кодекс дает право на наследство, но налоговый кодекс обязывает оплатить налог.

04.03.2019 13:54
Казимир Михаил Алексеевич
Киев

Выдержка из статьи Налогового кодекса Украины
174.2. Об’єкти спадщини оподатковуються:

174.2.1. за нульовою ставкою:

а) об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

{Підпункт «а» підпункту 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 в редакції Закону № 1910-VIII від 23.02.2017 — застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка}

04.03.2019 14:06
Sergeev Artyom
Харьков

Вы не аодпадвете под 1 и 2 степень родства.

04.03.2019 14:12

Вопросы из такой же категории

Раздел дома в натуре
Скажите пожалуйста можно ли вступить в наследство если прошло уже больше 20 лет