Sidebar

70 грн.

Вопрос решен

Доброго дня. Моя мати мене всіляко обзиває і б'є, погрожує мені. Я переіхала від неі. Але водночас вона хоче бачити свою внучку, мою дочку, ій 11 місяців. Говорить, що має на це право і забере в мене дитину. Я працюю в школі, живу громадянським шлюбом з чоловіком, але він не рідний батько дитині. З рідним батькеом ми були розписані, але розійшлися, не склалося. Чи можу я ячкось заборонити моій мамі бачити дитину і не приіжати до нас, не тривожити нас?

30.03.2019 15:40
Юля, Хмельницкий

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Ст. 257 Сімейного кодексу закріплює права баби, діда, прабаби, прадіда на виховання внуків і правнуків. У якості складових права на виховання онуків і правнуків зазначається право на спілкування з ними.

Відповідно до ч. 1 ст 257 СК бабуся, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь в їх вихованні. Зі змісту зазначеної правової норми випливає, що закріплюється лише право на виховання і спілкування.

У частинах 2, 3 ст 257 СК закріплен механізм реалізації права бабусі і діда, прабаби, прадіда на виховання внуків і правнуків, який здійснюється:

1) покладенням обов'язку на батьків або інших осіб, з якими проживає дитина, не перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабусею, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків;
2) правом бабусі, діда, прабаби, прадіда в разі наявності перешкод у вихованні та спілкуванні з онуками, правнуками на звернення до суду з позовом про їх усунення.

Отже, заборонити бачитись бабусі і брати участь у вихованні онуки можна тільки в судовому порядку.
В іншому випадку вже бабуся може подати позов, якщо Ви просто будете перешкоджати спілкуванню.

Допоможу скласти позов, звертайтеся.

З повагою.


30.03.2019 19:13
Юля
Хмельницкий

Дякую

30.03.2019 19:22
Юля
Хмельницкий

Дякую. Хочу скласти позов про заборону спілкуватись мамі з внучкою. І запитання. Чи може мама позбавити мене материнських прав? І якщо може, то на яких підставах?

30.03.2019 19:23
Sergeev Artyom
Харьков

Позбавити батькіських прав дуже складно.
https://forum.jurist-sg.in.ua/viewtopic.php?f=7&t=21915

30.03.2019 21:23
Юля
Хмельницкий

Це не похзбавити батьківських прав, а заборонити моій мамі спілкуватись з моєю дочкою, це іі внучка виходить

31.03.2019 07:31
Sergeev Artyom
Харьков

Баттківські права стосуються лише батьків. Мова йде про те, що Вас неможливо позбавити батьківських прав безпідставно. Як і вимоги про заборону спілкуваьися повинні бути обгрунтовані.

31.03.2019 10:25