270 грн.

Вопрос решен

Прошу скоротити термін попередження до 28.08.2019р. Роботодавець відмовляється підписати таку заяву, пропонує тільки за власним бажанням. Підкажіть, будь ласка, як правильно написати текст заяви, щоб керівник не мав змоги перешкодити мені у використанні мого конституційного права на вільний вибір роботи.

26.08.2019 08:39
Ірина, Львов

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня, Ірина.
Роботодавець не має право змінювати встановлені строки щодо попередження про зміну умов праці (скорочення).
Ст.32 КЗпП:
"У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці."

Оформити Ваше звільнення за скороченням роботодавець не має права раніше, ніж через 2 місяці з моменту попередження.
Ви маєте право написати заяву про звільнення за угодою сторін, якщо роботодавець надасть Вам таку згоду, а у разі його непогодження на Ваше звільнення, тоді Ви маєте право написати заяву про звільнення за власним бажанням, відповідно до ст.38 КЗпП, повідомити про розірвання трудового договору за два тижні або зазначити обставини, за яких договір повинен бути розірваний з вказаної Вами дати, підтвердивши це доказами.

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

Заяву про звільнення потрібно писати у простій письмовій формі, зазначивши дату її складання та подання, повинна містити Ваш підпис, можна приєднати інші документи, які підтверджують викладені у заяві обставини. Треба зробити копію заяви, та при поданні вимагати, щоб на Вашій копії була поставлена відмітка про прийняття заяви та підпис особи, яка у Вас приймає заяву.
У разі відмови приймати заяву, Ви маєте право направити її поштою, з описом вкладення та з повідомленням, замовити кур"єрську доставку, щоб Ваш лист був точно доставлений або складений акт кур"єром про відмову у прийнятті листа.

26.08.2019 13:58

Вопросы из такой же категории

Сользящий график работы
Могул ли по решению суда платить меньше миним Соц гарантий
Не дают социальный отпуск как одинокой маме