1) Чи має право відповідач (батько неповнолітньої дитини) по судовому наказу про стягнення аліментів на дитину (який діє з лютого 2019 року, але не пред'явлено до виконання), відповідно до ст. 273 Сімейного кодексу подати позовну заяву про звільнення від сплати аліментів з дати пред'явлення заяви про видачу судового наказу, на підставі того, що дитина весь час жила і зараз живе разом з відповідачем на його утриманні (є "свіжа" довідка № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з батьком від ЦНАП)?

Мати дитини, як і раніше, живе у шлюбі разом з батьком дитини у його квартирі, разом зі спільною неповнолітньою дитиною, яка знаходиться повністю на утриманні батька, матір грошей на утримання дитини не дає, не платить ні за проживання, ні за спожиті комунальні послуги (і не платила ніколи, натомість за все платив чоловік, є дублікати квитанцій). Дружина 9 років була на утриманні чоловіка, наразі офіційно не працює і не стоїть на обліку в Державній службі зайнятості, останні три роки періодично працювала на різних місцях роботи, не має постійного доходу.

Є хоч якась перспектива задоволення такої позовної заяви (хоча б з дати її подачи)?

2) Також не зрозуміло: у разі, якщо подати заяву про видачу "зустрічного" судового наказу про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі з дружини на користь батька дитини для її утримання на підставі того, що дитина проживає з батьком, а дружина не дає грошей на утримання дитини, - такий судовий наказ "автоматично" анулює аналогічний попередніій судовий наказ (про стягнення аліментів з чоловіка на користь мати дитини для утримання дитини), чи ні?

24.09.2019 13:53
Олександр, Киев

Ответы юристов

Олександр
Киев

Чи можна, відповідно до ст. 432 ЦПК, визнати судовий наказ про стягнення аліментів з батька на утримання дитини, таким, що не підлягає виконанню, на підставі того, що дитина весь час жила і зараз живе разом з відповідачем (батьком дитини) на його утриманні (є "свіжа" довідка № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з батьком від ЦНАП)?

25.09.2019 04:56

Вопросы из такой же категории

Оформление отказа от доли в совместном имуществе
Скажите пож, я с мужем инвалиды 1 Б групы, и мы оба на инвалидных колясках, я беремена. такой вопрос: имеем ли мы права на воспитанние нашего ребенка самим, ведь мы самостоятельные и живем отдельно от родителей?
Двоюрідня сестра мого дідусь є мені родичкою?