Sidebar

Добрый день. Подскажите пожалуйста, гражданин Азербайджана находился в Украине незаконно 5 лет. Выехал 22.10.2021 и оплатил штраф. Когда он может въехать в Украину что б получить ВНЖ? Есть ребенок в Украине

16.01.2022 13:44
Юлия, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!

Повідомляю наступне:


Строк перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в'їзду, а також осіб без громадянства, обмежено строком дії візи. Громадяни держав з безвізовим порядком в'їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів.

_______

Перетнути кордон можете на підставі воз 'єднання сім 'ї так як у вас є дитина в Україні.

Ця ж підстава підійде для отримання посвідки на проживання.

Существуют основания для получения ВНЖ Украины более десяти, но на практике наиболее распространёнными являются следующие:

1. Официальное трудоустройство в Украине (получение разрешения на работу).

2. Воссоединение семьи с иностранцем, который имеет действующий временный вид на проживание в Украине (к этой категории относятся второй из супругов, дети до 18 лет (родные, усыновленные/удочеренные или опекаемые).

3. Брак с гражданином/гражданкой Украины.

4. Работа в представительстве иностранной компании.

5. Работа в представительстве международной неправительственной организации.

Документы

1. Заявление-анкета

2. Нотариально заверенный перевод паспорта (2 экземпляра)

3. Копия страницы паспорта с отметкой о последнем пересечении границы Украины и оригинал паспорта

4. 3 фотографии иностранца, размер 3.5 х 4.5 см, на матовой основе

5. Копия документа, подтверждающего адрес проживания иностранца в стране гражданства (если в паспорте нет отметки о прописке), с переводом на украинский язык заверенная в установленном порядке нотариусом.

6. Нотариально заверенная копия свидетельства о браке и оригинал

7. Копия и оригинал паспорта мужа (жены)

8. Нотариально заверенная копия и оригинал документ, подтверждающий право собственности владельца/владельцев квартиры, в который иностранец будет прописан после получения постоянного вида на жительство

9. Копия паспорта владельца квартиры, в который иностранец будет прописан после получения постоянного вида на жительство

10. Нотариальное согласие собственников/собственника квартиры, в который иностранец будет прописан после получения постоянного вида на жительство, об отсутствии возражений относительно постоянной регистрации иностранца.

Не действительный паспорт использовать нельзя , штампы нужно поставить в новый паспорт.

Можно подать несколько пакетов документов лично, почтой или по доверенности.

Так как в Украине карантинные ограничения в связи с коронавирусом уточните в территориальном органе ДМС порядок приема граждан.

Рекомендую обратиться за консультацией к иммиграционному адвокату в том регионе где вы будете подавать документы! Это позволит вам избежать ошибок при формировании пакета документов.

Больше информации https://mhg.com.ua/vid-na-zhitelstvo-v-ukraine/. 
С уважением,

Константин Гончаренко

16.01.2022 18:14

Додатково, щодо строків перебування в Україні:

Обчислення дозволеного строку перебування на території України

1. Строк перебування іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в’їзду, а також осіб без громадянства обмежено строком дії візи.

Тобто, іноземець чи особа без громадянства може тимчасово перебувати на території України протягом наданого візою дозволеного строку перебування, але не більше ніж до останнього дня строку дії візи.

2. Громадяни держав з безвізовим порядком в’їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Під час перебування на території України обчислення дозволеного іноземцю строку перебування здійснюють посадові особи ДМС шляхом відрахування 180 днів назад від дня контролю (дня, на який необхідно визначити законність перебування іноземця на території України). Іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.

Обчислити строк перебування можна за допомогою сервісу «Міграційний калькулятор».

Отримувачі послуги

Іноземці та особи без громадянства.

Підстави для отримання послуги подання заяви про отримання дозволу на імміграцію; подання заяви про набуття громадянства України; наявності підстав, які не дають змоги виїхати з України; інші випадки, коли виникає необхідність продовження строку перебування (лікування, вагітність, догляд за хворим членом родини, оформлення спадщини, виконання службових обов’язків іноземним кореспондентом або представником іноземного засобу масової інформації тощо).Як отримати послугузібрати необхідні документи;звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС України за місцем проживання;подати заяву та необхідні документи.Вартість послуги та пільги

Послуга – 44,85 грн.

Державне мито – 1 неоподаткований мінімум доходів громадян (17 грн.)

Від сплати державного мита звільняються:

 громадяни, віднесені до категорії 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди І та ІІ групи.Подача заяви

Заява подається особисто

Необхідні документи

У разі, коли приймаючою стороною є фізична особа:

особиста заява, яка формується під час подачі документів в електронному вигляді; паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (після пред’явлення повертається), копію його сторінок з особистими даними, візою (за наявності) і відміткою про реєстрацію та/або копію імміграційної картки (за наявності); переклад українською мовою сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений в установленому законодавством порядку; паспортний документ фізичної особи, що є приймаючою стороною (після пред’явлення повертається), та копію його сторінок з особистими даними; копію посвідки на постійне чи тимчасове проживання або іншого документа, що підтверджує законність перебування на території України (якщо приймаючою стороною є іноземець та особа без громадянства); документ, що підтверджує наявність фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України, чи гарантійний лист приймаючої сторони про взяття на себе зобов’язань із сплати всіх витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України та їх виїздом з України; документ про право власності або свідоцтво про державну реєстрацію права власності на житло, яке надається іноземцеві та особі без громадянства для перебування (після пред’явлення повертається), та його копія, а у разі, коли житло не належить приймаючій стороні, - письмова згода власника (співвласника) такого житла. Якщо житло, яке надається іноземцеві та особі без громадянства для перебуваня, перебуває в державній або комунальній власності, замість документа про право власності подається документ, що пілтверджує право приймаючої сторони на користування таким житлом (ордер, договір найму/оренди/піднайму тощо) (після пред'явлення повертається), та його копія, а також письмова згода на перебування іноземця та особи без громадянства всіх повнолітніх осіб, місце проживання яких зареєстровано в такому житлі;одна фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5х4,5 см;квитанція про сплату державного мита за продовження строку перебування або документ, який підтверджує наявність пільг щодо сплати.

У разі, коли приймаючою стороною є юридична особа:

особиста заява, яка формується під час подачі документів в електронному вигляді; паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (після пред’явлення повертається), копію його сторінок з особистими даними, візою (за наявності) і відміткою про реєстрацію та/або копію імміграційної картки (за наявності); переклад українською мовою сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений в установленому законодавством порядку; паспортний документ керівника юридичної особи, що є приймаючою стороною, та/або уповноваженої ним особи (після пред’явлення повертається) та копію його сторінок з особистими даними; копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; копію розпорядчого документа (наказу, витягу з протоколу, доручення тощо) про призначення працівників, які відповідають за оформлення документів іноземцям та особам без громадянства, засвідчену в установленому законодавством порядку; документ, що підтверджує наявність фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України, чи гарантійний лист приймаючої сторони про взяття на себе зобов’язань із сплати всіх витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України та їх виїздом з України; документ про право власності або свідоцтво про державну реєстрацію права власності юридичної особи на житло, яке надається іноземцеві та особі без громадянства для перебування (після пред’явлення повертається), та його копію, а у разі, коли житло не належить приймаючій стороні, - письмову згоду власника (співвласника) житла чи уповноваженої ним особи;одна фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5х4,5 см;квитанція про сплату державного мита за продовження строку перебування або документ, який підтверджує наявність пільг щодо сплати.Термін розгляду заяви

Не більше трьох робочих днів. У разі необхідності здійснення додаткових перевірок цей строк може бути продовжено до десяти, а у випадку подання документів для прийняття рішення до ДМС - чотирнадцяти календарних днів;

Результат отримання послуги

Продовження строку перебування на території України.

Підстави для відмови у наданні послуги

Рішення про відмову в продовженні строку перебування іноземця або особи без громадянства на території України приймається в разі:

необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку;необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;коли паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі;подання іноземцем та особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей чи підроблених документів;коли виявлено факти невиконання іноземцем та особою без громадянства рішення суду чи органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов’язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в’їзду в Україну;коли є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець та особа без громадянства мають інші, ніж заявлені у заяві, підстави та мету перебування в Україні або вони не подали відповідного підтвердження;відсутність в іноземця та особи без громадянства достатнього фінансового забезпечення на період перебування або відповідних гарантій приймаючої сторони.Строк звернення до ДМС України та відповідальність у разі його порушення

Заяви про продовження строку перебування на території України подаються іноземцями та особами без громадянства та приймаючою стороною не раніше ніж за десять та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення такого строку.

Ст. 203 КУпАП порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України.

Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в'їзду в Україну у визначений строк, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, крім порушень, передбачених частиною другою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Недодержання іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку реєстрації або порушення встановленого терміну перебування в Україні, виявлені в пунктах пропуску через державний кордон України, - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ст. 205 КУпАП невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців та осіб без громадянства. Невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу, заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації - тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Акти законодавства, що регулюють надання послуги:


Закон України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93 N 7-93Постанова Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 №150“Про затвердження Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України”.Постанова КМУ від 04.06.2007 №795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”.Наказ МВС України від 25.04.2012 №363 “Про затвердження Порядку розгляду заяв іноземців та осіб без громадянства про продовження строку перебування на території України”.Наказ МВС України від 20.07.2015 №884 "Про затвердження Порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду".


_____

Подальші консультації є мінімально платними!

З повагою,
Костянтин Гончаренко

16.01.2022 18:23

Добрый день, Юлия.
Нужно направлять запрос в пограничную службу для получения информации о наличии запрета на въезд в Украину, в связи с нарушением сроков пребывания 90 суток из 180 суток.
Если запрета на въезд нет, то сможет въехать, если есть запрет - обжаловать в судебном порядке.
ВНЖ оформлять в миграционной службе, для этого должен быть на миграционном учете и проживать в Украине не нарушать порядок пребывания.
Могу Вам оказать юридические услуги: консультацию, составление документов, ведение дела, представительство в суде.
Обращайтесь на Viber, Telegram, WhatsApp по номеру +380952114823 или на почту [email protected]

С уважением,
юрист Юношева Любовь Юрьевна.


16.01.2022 23:36

Вопросы из такой же категории

, получаю пенсию по инвалидности 3 группыпроизводственна травма.Могу ли я это получать законно при переезде в польшу.
Подать документы на 2 ВНЖ постоянный и временный по браку.