Добрий вечір.мене судять сім років три моїх спільників на особистому зобов'язані можуть мене окремо від них осудити так як зараз військовий стан у мене ст.115 ч.2п.п.6.12 ст.187 ч.4

02.04.2022 22:35
Саша, Киев

Ответы юристов


Доброго дня!

Якщо Ви проходите у одному кримінальному проваджені , і воно не розділено судом на окремі провадження , щодо Вас то необхідно очікувати остаточного рішення суду.

Враховуючи воєнний стан в Україні згідно Указу Президента №64/2022 , суди призупинили проведення правосуддя до завершення правового режиму воєнного стану , через значну небезпеку внаслідок проведення бойових дій у регіонах зокрема у м. Києві та області. Окремо Вас засудити не можливо , якщо ви вчиняли кримінальний злочин, як організована група і це зазначено у справі.

Зарааз розглядаються невідкладні справи переважно дистанційно. Перебіг процесуальних строків, також призупинено.
Ваша справа не визначена такою з огляду на час її розгляду.

Якщо ситуація триватиме надалі то після того як пройде 10 -ть років не враховуючи час коли діє воєнний стан, то ви зможете подати клопотання у зв язку з закриттям справи за строками давності , якщо рішення все ще не буде винесено по справі.

Поки триває воєнний стан строки зупинені на значенні 7 років... як тільки воєнний стан буде скасовано чи завершено, строки відновляться і Вам через 3 роки можна подати заяву суду про закриття справи за строками давності , якщо рішення все ще не винесуть по вашій справі.

Як зрозуміло з кваліфікаціі у Вас ознаки -особливо небезпечного злочину умисного характеру , тому наразі тільки так.

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):
Кримінальний кодекс України | від 05.04.2001 № 2341-III (rada.gov.ua)
"Стаття 80. Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку
1. Особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано в такі строки:
1) два роки - у разі засудження до покарання менш суворого, ніж обмеження волі;
2) три роки - у разі засудження до покарання у виді обмеження волі;
3) п'ять років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі за нетяжкий злочин, а також при засудженні до позбавлення волі на строк не більше п'яти років за тяжкий злочин;
4) десять років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років за тяжкий злочин, а також при засудженні до позбавлення волі на строк не більше десяти років за особливо тяжкий злочин;
5) п'ятнадцять років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років за особливо тяжкий злочин.
2. Строки давності щодо додаткових покарань визначаються основним покаранням, призначеним за вироком суду.
3. Перебіг давності зупиняється, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення засудженого для відбування покарання або з дня його затримання. У цьому разі строки давності, передбачені пунктами 1-3 частини першої цієї статті, подвоюються.
4. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення строків, зазначених у частинах першій та третій цієї статті, засуджений вчинить новий злочин. Обчислення давності в цьому випадку починається з дня вчинення нового злочину.
5. Питання про застосування давності до особи, засудженої до довічного позбавлення волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність, довічне позбавлення волі заміняється позбавленням волі.
6. Давність не застосовується у разі засудження за злочини проти миру та безпеки людства, передбачені статтями 437-439 та частиною першою статті 442 цього Кодексу".

З повагою,
Костянтин Гончаренко 

03.04.2022 14:51

Вопросы из такой же категории

Вскрытие квартиры в военное время
Отказаться от обвинения
Вопрос по "Уголовный кодекс Украины Статья 336"