Здравствуйте! Я вышла замуж во второй раз с тремя детьми (несовершеннолетние). Сейчас мобилизованная в ВЧ. Моему мужу вручили повестку, он проходит ВЛК. Ранее на военной службе не был. Военком не рассматривает моих троих детей как повод отсрочки так как они ему не родные. Не берет во внимание, что я нахожусь на службе (даже не посмотрел мой военный билет) Правомерно ли это?

15.05.2022 01:14
Катя, Киев

Ответы юристов


Добрий день. Потрібно звернутись з письмовою заявою, про наявність 3х дітей і отримати письмову відповідь від ВК про правомірність дій.  Дії ВК можна буде оспорити у суді.

15.05.2022 11:05


Доброго дня!

Якщо у свідоцтвах дітей чоловік не зазначений , як батько, то він не має права на відстрочку за цими підставами.

Якщо чоловік усиновить  всіх Ваших дітей , то після отримання рішення суду , матиме право на відстрочку.

Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або

чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК (внаслідок когнітивних порушень здоров я)

ЩОДО ВАС ОСОБИСТО:

12.04.22 вступив силу закон"Законопроєкт № 7209 встановлює додаткові підстави для звільнення від служби під час воєнного стану:
• вагітність;
• відпустка для догляду за дитиною;
• звільнення одного з подружжя, якщо обоє проходять військову службу і мають неповнолітню дитину (дітей);
• виховання неповнолітньої дитини (дітей) самостійно. ( ВРАХОВУЮЧИ , ЩО ЦЕ ВАШІ ДІТИ , ЮРИДИЧНО ВИ ВИХОВУЄТЕ ЇХ САМОСТІЙНО) , ПОДАЙТЕ РАПОРТ КОМАНДУВАННЮ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ДОДАЙТЕ РІШЕННЯ СУДУ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ З БІОЛОГІЧНИМ БАТЬКОМ ДІТЕЙ.
Жінки та чоловіки з неповнолітньою дитиною (дітьми) та чоловіком або дружиною, які проходять військову службу, можуть отримати відстрочку від призову за мобілізацією та на строкову службу.
Законом встановлено додаткові підстави для звільнення з військової служби під час воєнного стану, а саме: вагітність; перебування у відпустці для догляду за дитиною; звільнення одного з подружжя, якщо обоє проходять військову службу і мають неповнолітню дитину (дітей); виховання неповнолітньої дитини (дітей) самостійно.
Також запропоновано надати жінкам та чоловікам, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який проходить військову службу, право на відстрочку від призову за мобілізацією та на строкову службу.
Відповідні зміни внесено до законів України «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Питання , роз яснення , скарги тут: Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99.
Або Урядовий контакт-центр 15-45 , зареэструйте звернення нехай шукають ваше командування.(або хоча б повідомлять до кого направлять Ваш запит для контролю та реагування, краще письмово, аби мати докази https://ukc.gov.ua/portal/appeals/)
 З повагою,
Костянтин Гончаренко
------------
Подальші консультації є мінімально платними - залишайте будь-ласка, через платіжну систему сайту оплачене питання 

15.05.2022 11:11

Вопросы из такой же категории

Хочу знать не подлежу ли я мобилизации
Выезд мужчин за границу
Я в запасе, нахожусь за границей