Sidebar

Чи можуть мені вручити повістку?? (Наприклад на блокпосту) якщо в тимчасовому посвідченні написане що я непридатний до військової служби у мирний час та обмежено придатний у воєнний час за ст.18-б.
Зарахований в запас ст.18 п.1пп

30.05.2022 17:59
Евгений, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Добрий день. Так, звичайно, можуть, але повістки вручаються з метою:
1. Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних
2. Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
3. Повістка-призов на строкову військову службу
4. Мобілізаційне розпорядження


Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Окрім того, повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.

У разі надходження на підприємство листа з військомату, відповідальний за ведення військового обліку зобов’язаний вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис.

Якщо працівник відмовляється від отримання повістки, то відповідальна особа за ведення військового обліку має скласти акт про відмову від підпису та отримання повістки і відправити його до військкомату. 

Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в разі незʼявлення за викликом територіального центру комплектування та соціальної підтримки для визначення призначення у воєнний час тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національній поліції надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (статті 259 та 262 Кодексу України про адміністративні правовпорушення, частина 3 статті 38 Закону України “Про військовий обовʼязок і військову службу”).

Окрім того, статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. За вчинення даного злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

31.05.2022 08:48

Вопросы из такой же категории

При народженні 2 дитини чи можливо перевестись з гарячих точок в військову частину
Выдали повестку явится с вещами
Вышел с парнями с окружения и теперь хотят сделать дизертиром.