Добрий.... Я мобілізований до ТрО. Маю спеціальне звання ст. Лейтенанта. Читав, що є поняття короткострокового контракту, до кінця воєнного стану. Контракт потрібен, для перекваліфікація, так мені зможуть присвоїти звання ст. Лейтенанта. Так от.... Чи можу підписати такий контракт!? Де це робиться і чи для перекваліфікація, він потрібний. Дякую

25.11.2022 17:13
Михайло, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!
Зараз ця норма не діє бо мобілізація продовжена до 19.02.23 


Президент України Указом 678/ 2022 відмінив осінній строковий призов та відклав демобілізацію у запас.

Особливості укладання контрактів з громадянами та військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом рядового, сержантського та старшинського складу Збройних Сил України

 

ІІ. Щодо розширення можливостей кандидатів у виборі термінів контрактів (у тому числі короткостроковий контракт).

Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посаду , установлюються такі строки військової служби у календарному обчисленні:

- для осіб рядового складу – 3 роки;

- для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.

Довідково. До внесення змін для сержантів (старшин) передбачався термін контракту, виключно 5 років.

Законом України впроваджено можливість укладання під час дії особливого періоду у всіх військових частинах (установах) короткострокового контракту , до закінчення особливого періоду, або оголошення рішення про демобілізацію, для наступних осіб:

- військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період;

- військовослужбовців строкової військової служби (які вислужили встановлені строки військової служби, або ті, яким залишилось менше одного місяця до завершення строкової військової служби);

- громадян України призивного віку;

- громадян України (військовозобов’язаних та жінок).

Строк дії контракту у пункті третьому Контракту про проходження військової служби викладати за змістом: “до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію”.

Після оголошення демобілізації, звільнення військовослужбовців: які уклали короткострокові контракти; військовослужбовців, призваних на військову службу по мобілізації; військовослужбовців строкової військової служби – буде проводитись однаково та поетапно (у терміни, визначені Указом Президента України, наказами і розпорядженнями Міністра Оборони України та Генерального штабу ЗС України).

Тобто, одночасно за відповідними етапами демобілізації будуть підлягати звільненню (якщо вони не виявили бажання продовжити військову службу за новим тривалим контрактом):

- військовослужбовці за призивом по мобілізації ;

- колишні військовослужбовці військової служби за призивом від час мобілізації, які уклали короткостроковий контракт,

- військовослужбовці строкової військової служби;

- колишні військовослужбовці строкової військової служби, які уклали короткостроковий контракт.

 

ІІІ. Щодо спрощення порядку прийняття громадян на військову службу за контрактом під час дії особливого періоду.

Законом впроваджено можливість укладання контракту з громадянами (військовослужбовцями), під час дії особливого періоду, без проведення спеціальної перевірки , що дозволяє скоротити термін проведення процедури відбору, оформлення документів та підписання контракту.

У разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці України контракт з громадянином (військовослужбовцем) укладається до отримання результатів спеціальної перевірки.

Тобто, командир військової частини (військовий комісар) у ході відбору відправляє необхідні запити до установ (відомств) з метою проведення спеціальної перевірки, але має право підписати контракт не чекаючи офіційного надходження результатів спеціальної перевірки.

У подальшому, якщо військовослужбовець за результатами спеціальної перевірки не відповідатиме встановленим вимогам для зайняття посади (прийому на військову службу), він підлягає звільненню з військової служби на підставі пункту “й”, частини шостої, статті 26 Закону України.

Уразі оголошення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану контракт з громадянином (військовослужбовцем) укладається без проведення спеціальної перевірки .

Тобто, командир військової частини (військовий комісар) у ході відбору спеціальну перевірку не здійснює, необхідні запити до установ (відомств) не відправляє.

З повагою,
Костянтин Гончаренко
____________////////
Більш детальні консультації є мінімально платними, залишайте будь-ласка оплачене питання у системі сайту


25.11.2022 20:25

Вопросы из такой же категории

Звільнення з лав ЗСУ
Не пришли боевые
Как добиця ліченіе