Вам необхідно надіслати покупцеві письмову вимогу з обгрунтуванням необхідності сплатити борг згідно ст 530 ЦК України, на , яку останній має обгрунтовано відповісти у 7 -ми денний термін з дати отримання(згідно штемпеля поштового) . У разі ненадання відповіді та подальше ігнорування сплати боргу Ви залишаєте за собою право подачі позову до суду "про стягнення боргу" у 30 -ти денний термін.
До заяви додається: копія вимоги з відміткою про відправлення, докази про відправлення(квитанція поштова) , розрахунок суми боргу копія паспорту та ИНН(РНОКПП) - всі документи у 2 -х екземплярах.
Категорія справи - Господарська
.Позовна заява про стягнення заборгованості по договорам (зразок)
До Господарського суду Хмельницької області
29000, м. Хмельницькй, вул. Майдан Незалежності 1
Позивач: ТОВ «КуропаткаЛод»
29000, Хмельницька область, Хмельницький район,
м. Хмельницький, вул. Невідома 99
тел.: ******
Відповідач: ТОВ «Невідомі курчата»
29000, Хмельницька область, Хмельницький район,
м. Хмельницький, вул. Тако 1
тел.: ******
Ціна позову: 442 198,15 грн.
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення суми заборгованості за договором
24 квітня 2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «КуропаткаЛод» (надалі – Постачальник, Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Невідомі курчата» (надалі – Покупець, Відповідач) було укладено договір № 312 поставки товару (надалі – Договір), найменування, загальна кількість, одиниця виміру, ціна за одиницю виміру та загальна ціна якого була визначена сторонами у специфікаціях, що були підписані сторонами в якості додатків №5, №6, №7 до Договору.
Порядок розрахунків між Покупцем та Постачальником передбачений пунктом 4.4. Договору, відповідно до якого, Покупець здійснює оплату за товар у розмірі 50% від вартості заявки протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту поставки товару на територію Покупця.
Пунктами 3.5., 3.7., 3.8 Договору встановлено, що датою поставки є дата отримання Покупцем товару відповідно до накладної, підписаної сторонами. Поставка товару здійснюється автотранспортом Постачальника за власний рахунок.
10.05.2012 року Постачальником було поставлено товару на загальну суму 431 142,00 грн. З них Покупцем досі не оплачено. Отже, у останнього виникла заборгованість в розмірі 431 142,00 грн.
До теперішнього часу зазначена заборгованість не погашена, внаслідок чого Позивач вимушений з вимогою про її стягнення звернутися до Господарського суду Хмельницької області.
Підстави відповідальності.
Статтею 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.
Таким чином, підлягає до стягненню з відповідача основна заборгованість у розмірі 431 142,00 грн., за неналежне виконання основного зобов’язання за договором.
Розмір відшкодування.
Окрім суми заборгованості Позивач має право вимагати сплату неустойки. Так, згідно ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Стаття 550 ЦК України зазначає, що право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов’язання.
П. 7.7 Договору передбачено, за прострочення платежу за поставлений товар Покупець сплачує Учаснику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми, за кожен день прострочення.
Розрахунок пені.
Поставка товару на суму 431 142,00 грн., отримання її Відповідачем, оформлення видаткової накладної №12 з рахунком на сплату відбулося 10.05.2012 року. За договором Відповідач мав сплатити заборгованість протягом 10 банківських днів, тобто не пізніше 24.05.2012 року. Проте, Відповідачем досі не було здійснено оплату поставленого товару у сумі 431 142,00 грн.
Розрахунок здійснюється наступним чином: сума боргу множиться на розмір подвійної облікової ставки Національного банку України та множиться на кількість днів прострочення. Отримана сума ділиться на 365 днів. Облікова ставка НБУ становить 7,5 %.
Отже, за період з 25.05.2012 року (початок прострочки) по 16.07.2012 року пеня складає 9 213,46 грн. = 431 142,00 грн. (сума боргу) х 15% (подвійна облікова ставка) х 52 (кількість днів прострочення) / 365 днів.
Розрахунок 3% річних.
Також, відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник має сплатити також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Для визначення 3% річних визначається коефіцієнт за 1 день за формулою К = (сума основного боргу) х 3% / 365 днів. Надалі коефіцієнт множиться на кількість днів за період з моменту виникнення заборгованості до подачі позовної заяви.
Відповідно до поставки від 10.05.2012 року та видаткової накладної № 12 сума заборгованості становить 431 142,00 грн.
Отже, 3% річних становить 1 842,69 грн. = 431 142,00 грн. (сума основного боргу) х 3% / 365 днів х 52 (кількість днів прострочки).
Отже, загальна сума, що підлягає стягненню становить : 442 198,15 грн. = 431 142,00 грн. (сума основного боргу) + 9 213,46 грн. (сума пені) + 1 842,69 грн. (сума 3% річних).
Також вважаємо за необхідне зазначити, що 28 травня 2012 року на адресу Відповідача було спрямовану претензію, відповідь на яку до теперішнього часу не отримана (копія претензії додається).
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 526, 549, 550, 625, 629, 638 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173-175, 193 Господарського кодексу України; ст.ст. 12, 13, 15, 54 – 57 Господарського процесуального кодексу України,-
Прошу:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Невідомі курчата» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КуропаткаЛод» 442 198,15 грн. (чотириста сорок дві тисячі сто дев’яносто вісім тисяч грн. 15 коп.) боргу по договору № 312 від 24 квітня 2012 року.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Невідомі курчата» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КуропаткаЛод» сплачений судовий збір у розмірі 8 843,96 грн. (вісім тисяч вісімсот сорок три грн. 96 коп.).
Додатки:
Директор ТОВ «КуропаткаЛод»
17.07.2012 року ________________
квитанцію про відправку претензії та копії всіх документів , договорів розрахунків додаєте до позову та направляєте до судуособисто або поштою рекомендованим листом з описом , врученням та повідомленням.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Рекомендую звернутися за допомогою до регіонального адвоката системи надання безоплатної вторинної правової допомоги для оперативного напрацювання правової позиції по кримінальній справі та здійснення представництва неповнолітньої особи( дитини)
Це такі види правових послуг :0 800 213 103
• 1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;захист;
• здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
• складення документів процесуального характеру.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:
2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;
2-1) внутрішньо переміщені особи;
2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;
3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;
4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;
5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;
6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;
8) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”;
9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;
9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;
13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;
2. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.
3. Суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу, визначені пунктами 1, 2-1, 2-2, 8, 9, 12, 13 частини першої цієї статті, мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами про надання безоплатної вторинної правової допомоги, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.
Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.
Безкоштовно адвокат має прибути у термін 3 -х годин з моменту затримання та повідомлення на гарячу лінію
З повагою,
Костянтин Гончаренко
21.06.2023 14:15