Здравствуйте, Леонид!
Уточните Ваш вопрос: Вы приобрели жилой дом, расположенный на земельном участке, который не стоит на кадастровом учете?
Порядок государственной регистрации земельного участка (внесение сведений о земельном участке) в Государственном земельном кадастре регламентировано ст. 24 Закона о кадастре.
Государственная регистрация земельных участков осуществляется по месту их расположения соответствующим Государственным кадастровым регистратором.
Для гос.регистрации (постановки на кад.учет) земельного участка государственному кадастровому регистратору, осуществляющим такую регистрацию, подаются:
- заявление по установленной форме
- оригинал документации по землеустройству, которая является основанием для формирования земельного участка
- документация по землеустройству, которая является основанием для формирования земельного участка в форме электронного документа
Заявление и прилагаемые документы предоставляются заявителем лично или уполномоченным им лицом или направляются по почте ценным письмом с описью вложения и уведомлением о вручении.
Согласно п. 6 Порядка № 1127 государственная регистрация прав проводится по заявлению заявителя путем обращения к субъекту государственной регистрации права или нотариуса, кроме случаев, предусмотренных настоящим Порядком.
Следует отметить, что в случае если лицо приобрело в собственность жилой дом, здание или сооружение и земельный участок, на котором такой объект недвижимости расположен, то право собственности на такие объекты регистрироваться по одному заявлению.
В то же время если жилой дом, здание или сооружение, отчуждаемого (или иным путем приобретается в собственность), расположенный на земельном участке, который находится в пользовании отчуждателя (аренда, постоянное пользование, сервитут, эмфитевзис, суперфиций), то в таком случае для регистрации соответствующих прав пользования приобретателю права собственности на жилой дом, здание или сооружение необходимо подать документ, подтверждающий приобретение такого права (договор аренды, решение о передаче в постоянное пользование, договор суперфиция, сервитута).
Отвечу на дополнительные вопросы.
Спрашивайте.
14.09.2019 10:50если вы просто живете в доме и ничего с ним не делаете - кадастровый номер вам по сути не нужен
но если вы захотите дом напр. продать ,подарить и т.д. или напр. приватизировать участок - Вам будет необходимо получить кадастровый номер на участок
25.09.2019 13:04Добрый вечер!
Предлагаю вариант подачи иска против зем.кома за неправомерный отказ в государственной регистрации.
30.09.2019 17:04Доброго вечора.
На практиці, коли підпису сусіда не вдалося домогтися, використовують приписи п. 3.12 “Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками”.
Відповідно до цього документу, закріплювати межовими знаками межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) можна за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок. Але лише у тому випадку, якщо їх повідомили належним чином про час проведення вищезазначених робіт. Ця інформація зазначається в акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.
Крім вказаних норм п. 3.12 Інструкції, поширеним є складання розробником документації із землеустрою додатка до такого акта довільної форми, в якому зазначаються причини відсутності підпису того чи іншого власника (користувача) суміжної земельної ділянки. Також у технічну документацію вшивається оригінал тексту письмового повідомлення або оголошення у місцевій пресі за місцезнаходженням земельної ділянки. Інколи також складаються акти довільної форми за участю депутатів місцевої ради — членів профільної постійної комісії ради з виходом (виїздом) на місце, в яких також засвідчуються факти відсутності власників/користувачів суміжних ділянок при погодженні меж або причин їх відмови від підпису, якщо такі суміжники були присутні. Такі акти (інколи довідки) також вшиваються в технічну документацію із землеустрою.
Отже, за умови вчинення наведених вище дій, які документально підтверджують факт відсутності суміжних землевласників/ землекористувачів або їх необґрунтованої відмови від підписання, земельну ділянку на підставі такої документації із землеустрою мають зареєструвати у Державному земельному кадастрі.
Якщо ж Державний кадастровий реєстратор відповідного територіального органу Держгеокадастру відмовляє у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру (фактично — відмовляє у державній реєстрації земельної ділянки), посилаючись на відсутність в Акті погодження меж земельної ділянки та/або в Акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання підпису (підписів) суміжних власників/землекористувачів, набувач права (замовник документації із землеустрою та власник житлового будинку) має право звернутися до суду.
30.09.2019 20:05 (Изменён 30.09.2019 20:09)Без позову Вам скоріш за все не обійтися оскільки ці норми є колізійними. Пропоную звернутися до суду з позовом до управління земельних ресурсів про визнання права на приватизацію земельної ділянки без погодження меж із суміжним землекористувачем. Звертайтесь.
30.09.2019 20:13