Sidebar


Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Мать лишена родительских прав? Дядя может оформить опеку через суд.

15.12.2019 19:26
Юношева Любовь Юрьевна
Харьков
Контактные данные: +38095 211 48 23 можете писать в (Viber, Telegram, WhatsApp) или на почту uristka965@gmail.com

Доброго дня, Валерій.
Може взяти на виховання за згодою батьків, або якщо дитина позбавлена батьківського піклування, що є підставою для позбавлення їх батьківських прав та призначення дитині опікуна або піклувальника за рішенням суду за участю органу опіки та піклування (Служби у справах дітей).
Стаття 151 Сімейний кодекс України. Права батьків щодо виховання дитини
1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
2. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.
3. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.

Стаття 170 Сімейний кодекс України. Відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав
1. Суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання.
У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням або органові опіки та піклування.
Під час ухвалення рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них без позбавлення їх батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.

2. У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків.
У цьому разі орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав.
З таким позовом до суду має право звернутися прокурор.

3. Якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.

4. При задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину.

5. Положення частин першої - третьої цієї статті застосовуються до відібрання дитини від інших осіб, з якими вона проживає.

15.12.2019 22:30

Вопросы из такой же категории

Колектори погрожують рідним що будуть їхати до них описувати майно
Оказание давления путем шантажа, на выбор пациента.
Хотят отобрать ребенка с дальнейшим лишением род.прав,в связи с тем,что ребенок завел дурную компанию и творит что хочет.Я в свою очередь бы не хотела,чтоб лишали,а хотела бы,чтобы поместили в ребцентр,но служба говорит только о лишении.Что можно сделать?