250 грн.

Вопрос решен

Я прохожу по уголовному делу как обвиняемый совершивший преступление несовершеннолетним, через несколько недель закончатся сроки давности по моей статье, у меня назначено последнее заседание в Апелляционном суде остаётся буквально ниделя до конца сроков давности.
Я заболел и нахожусь в больнице на личении, может ли суд приостановить срок давности, и в каких вообще случиях может ?

06.02.2022 19:28
Леонид , Киев

Ответы юристов


Доброго дня!

Повідомляю наступне:

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):
Кримінальний кодекс України | від 05.04.2001 № 2341-III (rada.gov.ua)
"Стаття 80. Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку
1. Особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано в такі строки:
1) два роки - у разі засудження до покарання менш суворого, ніж обмеження волі;
2) три роки - у разі засудження до покарання у виді обмеження волі;
3) п'ять років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі за нетяжкий злочин, а також при засудженні до позбавлення волі на строк не більше п'яти років за тяжкий злочин;
4) десять років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років за тяжкий злочин, а також при засудженні до позбавлення волі на строк не більше десяти років за особливо тяжкий злочин;
5) п'ятнадцять років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років за особливо тяжкий злочин.
2. Строки давності щодо додаткових покарань визначаються основним покаранням, призначеним за вироком суду.
3. Перебіг давності зупиняється, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення засудженого для відбування покарання або з дня його затримання. У цьому разі строки давності, передбачені пунктами 1-3 частини першої цієї статті, подвоюються.
4. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення строків, зазначених у частинах першій та третій цієї статті, засуджений вчинить новий злочин. Обчислення давності в цьому випадку починається з дня вчинення нового злочину.
5. Питання про застосування давності до особи, засудженої до довічного позбавлення волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність, довічне позбавлення волі заміняється позбавленням волі.
6. Давність не застосовується у разі засудження за злочини проти миру та безпеки людства, передбачені статтями 437-439 та частиною першою статті 442 цього Кодексу".

У Вас хвороба - це є поважною причиною, подасте суду медичні довідки  строки давності мають діяти.

З повагою,
Костянтин Гончаренко


07.02.2022 12:49

Вопросы из такой же категории

Какие последствия если не стал на учёт после освобождения по удо
Поймали с наркотиками
Мой муж находясь на условном сроке наказания совершил криминальный проступок, обвиняется в краже телефона. Может ли судья требовать отмены испытательного срока по предыдущей судимости, или он должен вынести решение только по краже телефона, а уже пробация