Sidebar

Мій чоловік в ЗСУ, його мобілізували 25 лютого,він узяв повістку та поїхав захищати наше місто. Через 2 тижні їх бригаду відправили на схід,так він опинився на передовій. Він є патріотом,до війни казав,що піде в випадку війни навіть якщо його не будуть призивати. Але у нас є троє неповнолітніх дітей,одному 12 років,другому 4 роки і меншому 2 роки. Вже після того як він пішов на війну я дізалалася,що його взагалі не мали брати,адже він багатодітний тато. Мені з дітьми довелося поїхати з дому,адже там ведуться бойові дії,ми зараз в Україні,але далеко від домівки. Через це з дітьми дуже важко зараз і мені необхідна підтримка чоловіка. Чи можливо йому зараз написати рапорт та офіційно піти з війни?

22.05.2022 16:24
Ира, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!
Якщо всі діти записані на чоловіка у свідоцтвах то має право подати рапорт за сімейними обставинами.

ЩОДО ЗАГАЛЬНОГО КОНТРАКТУ ЗСУ

Якщо всі діти записані у свідоцтвах на вас як батька, або хоча б троє , маєте право на звільнення.
Якщо вже розподілені у частину ЗСУ  значить контракт існує та він має бути у канцелярії командування З ПІДПИСАМИ СТОРІН НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ ОФОРМЛЕНИЙ.

Зараз воєєнний стан , який триває до 25.05.22,  та продовжений до 23.08.22 , розірвати контракт з ЗСУ  можна лише з таких підстав:

Розірвання військових контрактів в особливий період

Згідно з пунктом 2 статті 1 Закону України «Про оборону України» визнано, що особливий період – це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Під час дії особливого періоду (крім періодів з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) відповідно до частини п'ятої статті 26 Закону, з вищеперелічених підстав, виключено наступні підстави:

- у зв’язку із встановленням за результатами спеціальної перевірки відомостей, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади;

- у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації та небажанням продовжувати військову службу за новим контрактом військовослужбовцями, які проходили військову службу за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацом другим частини третьої статті 23 Закону;

та доповнено такими підставами:

- які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду.

Звільнення з військової служби військовослужбовців, які набули право на звільнення зі служби за цією підставою (за бажанням військовослужбовців), здійснюється у строки, визначені центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, але не пізніше трьох місяців з дня набуття такого права, а тих, хто на час набуття права на звільнення зі служби виконують завдання в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, беруть безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції, а також у районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії держави, що формально чи фактично є учасником воєнних дій проти України, - протягом трьох місяців з дня завершення виконання таких завдань;

- які проходять військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду.

В особливий період (крім проведення мобілізації та введення воєнного стану) для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та строк контракту яких закінчився, військова служба може бути продовжена за новими контрактами на строки, визначені статтею 23 Закону.

Розірвання військових контрактів під час мобілізації

Відповідно до пункту 3 частини п'ятої статті 26 Закону з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах:

а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;

б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;

в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання.

Відповідно до частини сьомої статті 26 Закону звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється в порядку, передбаченому Положенням про проходження військової служби громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153.

У разі потреби військовослужбовці строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, які вислужили встановлені строки, можуть бути відповідно до Указу Президента України затримані на службі на строк до шести місяців (частина восьма статті 26 Закону).

Рекомендую спробувати подати рапорт командуванню частини.(можливо додати документи про необхідний догляд за дитиною внаслідок медичних рекомендацій) , а також посвідчення багатодітної родини.

З повагою,
Костянтин Гончаренко
_______________
Подальші консультації є мінімально платними  , залишайте будь-ласка оплачене питання в системі сайту.

22.05.2022 22:03 (Изменён 22.05.2022 22:05)

Вопросы из такой же категории

Как перевести мужа на службу по месту проживания?
Мобилизация утеря мобилизационное предписание
Комисоваться из армии