Здравствуйте, на меня вчера напал и избил меня солдат зсу. Я пилил дерево в лесу сзади огорода и ему не понравилось якобы я на его территории пиляю. Напал со спины, ударил ногой в плечо, я упал на бензопилу, дальше он придавил меня ногой в землю и бил по ребрам. Он был одет в бронежилет, на груди у него были три магазина от автомата, оружия я у него не заметил, но нож у солдат всегда с собой. Удары я более менее защитил, лишь немного ребро болит. И потом он сказал что приедет и заберет меня, куда не сказал. Сейчас я боюсь за свою жизнь напрямую, если раньше боялся только прилётов(я живу в серой зоне), то теперь мне страшно на улицу выйти! Заснять на телефон я не смог, свидетелей тоже нет, я один был в лесу, я он с отцом пришел и его отец стоял и смотрел как он меня избивает и ничего не делал. Только в конце сказал хватит и они ушли. Подскажите пожалуйста, как мне можно себя обезопасить?

04.01.2023 13:00
Дмитрий , Киев

Ответы юристов


Доброго дня!

Кримінальна відповідальність, яка передбачена ст.125 КК України.

Стаття 125 КК України складається з двох частин.

Перша стосується тілесних ушкоджень, що мають незначні, скороминущі наслідки тривалістю не більше шести днів, як то садно чи синець. Таке діяння карається штрафом до 850 гривень або громадськими роботами на строк до 200 годин, або виправними роботами до одного року.

У другій частині йдеться про ушкодження, котрі спричинили короткочасний розлад здоров’я тривалістю понад шість днів, але не більше, ніж три тижні. За це, крім громадських і виправних робіт, передбачений арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Судимість погашається якщо винні особи протягом 1-2 років (залежно від виду покарання) з дня відбуття покарання не вчинять нового злочину.

Короткочасний розлад здоров’я та втрата працездатності встановлюються судово-медичною експертизою.

У випадку, якщо потерпілій особі були нанесені тілесні ушкодження, їй необхідно, передусім, звернутись до органів поліції з письмовою заявою, після чого потерпілий буде направлений на проходження судово-медичної експертизи.

Якщо за результатами судово-медичної експертизи встановлено, що особі нанесено легкі тілесні ушкодження, розпочинається розслідування, проводяться слідчі дії, особи викликаються для допиту. Слідчий встановлює час, місце, спосіб, мотиви вчинення протиправних дій.

У таких справах необхідно пам’ятати, що кримінальна відповідальність за нанесення легких тілесних ушкоджень може наступити тільки за наявності в діях винної особи умислу. В разі необережного нанесення легких тілесних ушкоджень кримінальна відповідальність не наступає.

До кримінальної відповідальності за ст.125 КК України можуть притягуватись особи, яким виповнилося 16 років.

До осіб, від 11 років до 16 років, які вчинили злочин передбачений ст.125 КК України можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру, такі як: застереження, обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього, передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання, покладення на неповнолітнього, який досяг п’ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків

При цьому за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей, батьків може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.

У таких справах досить часто потерпілі особи також пред’являють позови про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Розмір компенсації для такої особи визначається в рамках кримінального процесу, хоча подати позов можна і після винесення рішення у кримінальному процесі. Від позивача вимагається надання до суду доказів (довідки з лікувальної установи, документи з місця роботи, розрахунки компенсаційної суми і т. д.), що підтверджують заподіяння йому матеріальної та моральної шкоди.

 записуйтесь на консультацію за тел. 096-203-18-51.

або 0800 213 103

Після реєстраціі заяви у поліції треба залучити адвоката уже на першому етапі виклику слідчого для пояснень по справі.

З повагою,
Костянтин Гончаренко
________________________
Більш детальні консультації є платними,залишайте будь-ласка оплачене питання у системі сайту

04.01.2023 21:37

Вопросы из такой же категории

Як добитися дій від поліції?
Затоплення квартири (кухні)
Встречаюсь с мужчиной, он вдовец. У него есть двое несовершенних детей. Сейчас его мобилизовать не могут, а если мы распишимся?