Sidebar

если у родителей был участок который они получили в 90-х годах. Но оформили только 2 года назад ,они имеют право претендовать на 2 на земли
В сельском совете сказали что мы оформили этот участок и претендовать не можем на 2га земли
Хотя нас никто не предупредил
Согласно законодавства родители имеют право получить землю 2га земли???

29.01.2022 11:06
Беата, Киев

Получите консультацию юриста онлайн!


Ответы юристов


Доброго дня!

Кожен громадянин України має право одноразово оформити (приватизувати) 2 га земельної ділянки по кожному із 6-ти цільових  призначень, тобто один раз громадянин може оформити земельні ділянки за кожним цільовим призначенням - це передбачено ст.121 ЗК України.

Якщо Ваші батьки оформили земельну ділянку на двох 2 роки тому за одним видом цільового призначення то вони нажаль втратили право одноразової безоплатної приватизації , бо по факту використали його 2 роки тому.

Якщо приватизація оформлена наприклад на батька, то ваша мама може претендувати на інші 2 га землі у межах громади чи держави і навпаки.

Ви також можете претендувати на 2 га землі за кожним з цільових призначень, якщо раніше не використали таке право.

кожен громадянин має одноразове право оформити 2 га землі.

треба дивитися на кого оформлювалася земельна ділянка і тоді можна сказати хто з батьків своє право не використав.

Процедуру описав у минулій консультації.

З повагою,
Костянтин Гончаренко

29.01.2022 13:58
Sergeev Artyom
Харьков

29.01.2022 11:06 Беата написал(а)
Но оформили только 2 года
Если оформили по целевому назначению - "для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;" 
Больше не имеете права. 

31.01.2022 12:53

Вопросы из такой же категории

Хочу получить землю в 2га
Хотим приватизировать участок в садовом товариществе.
Отмена кадастровых номеров