В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

(СТАТТЯ 16 СК)

1. Якщо мати, батько дитини є неповнолітніми, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто є неповнолітнім, зобов'язані надавати йому допомогу у здійсненні ним батьківських прав та виконанні батьківських обов'язків.



Комментарий:

Відповідно до частини другої статті 34 ЦК України, у разі реєстрації шлюбу особи, яка не досягла повноліття, вона набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу.

Якщо над цими неповнолітніми було встановлено піклування, то воно автоматично припиняється (стаття 77 ЦК).

Отже, з цього моменту неповнолітні, як батьки дитини, повністю самостійно несуть відповідальність за долю шлюбу, виховання і утримання дітей.

Набувши повної цивільної дієздатності, наприклад, батьки в п'ятнадцять — шістнадцять років не стають повнолітніми, матеріально забезпеченими, щоб самостійно виховувати, утримувати не тільки своїх дітей, але і самих себе. Тому стаття 16 СК передбачає право неповнолітніх батьків на надання допомоги у здійсненні їх батьківських прав та виконання батьківських обов'язків, а їх батьків (діда, баби) обов'язок надавати таку допомогу.

Такий обов'язок батьків неповнолітнього подружжя випливає з їх обов'язків

по утриманню неповнолітніх дітей, оскільки, одержав повну цивільну дієздатність, вони не стали повнолітніми. Деякі з них, якщо одержували від батьків аліменти, продовжують їх одержувати — закон не передбачає за цих підстав (реєстрація шлюбу) припинення сплати аліментів. У тому випадку, якщо батьки будуть ухилятися від надання допомоги неповнолітнім батькам, вогіи мають право (якщо не одержували аліментів) на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів.


Получите за 15 минут консультацию юриста!