В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

(СТАТТЯ 52 СК)

1. Дружина та чоловік мають право на фізичний та духовний розвиток, на здобуття освіти, прояв своїх здібностей, на створення умов для праці і відпочинку.



Комментарий:

Після вступу в шлюб за чоловіком і дружиною зберігається особиста свобода. Як чоловік, так і дружина користуються свободою вибору, незалежно один від одного, занять, професії, освіти, віросповідання. Звичайно, подружжя разом визначають характер своїх занять в сім'ї. Ніхто із них не має права наказувати чи забороняти один одному що-небудь робити, яку «посаду» буде виконувати в сім'ї. Вони також вирішують, хто буде заробляти гроші, а кому вести домашнє господарство.

Нерідко в сім'ях зберігається ще старе розподілення обов'язків — чоловік повинен добувати засоби існування, а дружина — економкою, домогосподаркою, створювати затишок для чоловіка і дітей.

Ось один приклад такого «домострою». Жінка вступила в шлюб з чоловіком, який за фахом був інженером і працював за цією професією, дружина навчалася на другому курсі інституту. Незабаром у них з'явився син і навчання дружині необхідно було перервати на деякий час. А коли дружина захотіла продовжити навчання, чоловік категорично заборонив їй в цьому, мотивуючи тим, що дружина повинна бути Домогосподаркою, піклуватися про добробут чоловіка, виховувати дитину. Він навіть не дозволив їй працювати. На цій підставі дружина розірвала шлюб і незабаром знову вступила в шлюб з іншим чоловіком, який дозволив їй не тільки працювати, а й учитися на заочному факультеті інституту.

Другий приклад. Сім'я С., чоловік і дружина — інженери. Обидва працюють. Незважаючи на те що дружина на виробництві зайнята не менш ніж чоловік, він вимагає від дружини, щоб в квартирі було чисто, на столі стояв смачний обід, діти знаходилися в чистоті. Сам він ніякої участі в домашніх справах не бере, а духовно відпочиває: грає в шахи, їздить на рибаловлю, полювання, ходить в кіно, театр, спіл- проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 СК України, також до відділу реєстрації актів цивільного стану районного, районного у місті, міського (міста обласного значення) управління юстиції за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб.

Підставою для внесення змін у актову запис цивільного стану є заява дружини або чоловіка, які зберегли дошлюбні прізвища, про обрання прізвища одного із них як спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища, прізвища другого з подружжя згідно із статтею 53 СК України.

Заяви про внесення змін, поновлення або анулювання актових записів розглядаються У тримісячний строк з дня надходження заяви до відділу реєстрації актів цивільного стану (п. 1.11 Правил...).

У разі зміни прізвища державний орган реєстрації актів цивільного стану видає нове свідоцтво про шлюб, анулюючи первинне.

Відмова державних органів реєстрації актів цивільного стану про внесення змін до записів актів цивільного стану поновлення та анулювання актових записів може бути оскаржена в судовому порядку за місцем проживання заявника (п. 1.17 Правил...).


Получите за 15 минут консультацию юриста!