В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Дружина та чоловік мають право на вільний вибір місця свого проживання.

2. Дружина та чоловік мають право вживати заходів, які не заборонені закон і не суперечать моральним засадам суспільства щодо підтримання шлюбних відносин.

3. Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

4. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушення до їх збереження, в тому числі, примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на особисту свободу і може мати наслідки, встановлені законом.



Комментарий:

Після вступу в шлюб за подружжям зберігається особиста свобода. Як чоловік, так і дружина користуються свободою вибору місця проживання і необов'язково разом.

Сімейні відносини ґрунтуються, як правило, на спільному проживанні подружжя, але жоден з них не може бути примушений до спільного життя.

Між тим тільки спільне проживання подружжя може бути по-справжньому засадою щодо стійкого шлюбу, сім'ї, нормальному вихованню дітей.

Спільне проживання подружжя відповідає їх інтересам. Це має велике значення для надання взаємної допомоги і підтримки, зміцнення шлюбних і сімейних відносин. Щоб не загубити такі почуття, як любов, відданість, вірність, що має велике значення для збереження сім'ї.

Роздільне проживання подружжя згубно впливає на почуття подружжя: настає холодність відносин, відчуженість, байдужість, що неминуче призводить до розірвання шлюбу.

Правда, даний Сімейний кодекс України передбачив режим окремого проживання для подружжя за конкретних обставин і який встановлюється судом за заявою одного чи обох з подружжя. Ціль такого проживання — перевірка своїх почуттів і інше.

Елементом особистої свободи дружини та чоловіка є ініціювання розірвання шлюбу.

Відповідно до статті 154 КК України за примушення до вступу в статевий зв'язок чоловіка або жінки настає кримінальна відповідальність. При цьому не має значення, хто і кого примушував — чоловік дружину або іншу жінку. Така ж відповідальність настає і при зґвалтуванні чоловіком дружини.

Шлюбні відносини — це ті відносини, які стосуються статевого зв'язку чоловіка з жінкою. Примушувати дружину до шлюбних відносин, якщо вона їх припинила з якихось причин (при цьому значення немає, яка причина — поважна чи просто дружина не бажає вступати в статеві відносини), чоловік не має права. Вимагати їх відновлення він також не може. Якщо ж чоловік зґвалтував дружину і був притягнутий до кримінальної відповідальності, то крім позбавлення волі, він несе перед дружиною матеріальну і моральні відповідальність, які передбачені Цивільним кодексом України.


Получите за 15 минут консультацию юриста!