В связи с частыми изменениями в законодательстве, информация на данной странице может устареть быстрее, чем мы успеваем ее обновлять!
Eсли Вы хотите найти правильное решение именно своей проблемы, задайте вопрос нашим юристам прямо сейчас.

1. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.

2. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду» Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.



Комментарий:

Якщо раніше було декілька підстав звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину, то нині діюча стаття 188 СК України має єдину підставу звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину: якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.

Ця підстава звільнення батьків від обов'язків утримувати дитину є оціночною залежно від наданих батьком, матір'ю доказів, що дохід дитини, на яку стягуються аліменти, набагато перевищує дохід того, з якого стягнуті аліменти або мають бути стягнуті за позовною заявою одного з батьків.

Такі доходи дитина може одержувати від одержаних у спадок акцій, грошових вкладів у відділенні Держбанку, орендної плати за здані в оренду будинки, квартири, які також одержані як спадкове майно.

Крім того, відповідно до ст. 188 Кодексу законів про працю України, трудове повноліття неповнолітніх дітей настає з 16 років, а в деяких випадках — з 15, відповідно до ст. 35 ЦК України неповнолітній може з 16 років займатися підприємницькою діяльністю тощо.

Наприклад, батько, опікун неповнолітнього подав позов до другого з батьків про стягнення аліментів. У судовому засіданні було встановлено, що річний дохід 17-річної дитини від орендної плати складає 45 000 грн., річний дохід батька у зв'язку з одержанням пенсії складає 10 240 грн. Суд звільнив батька від обов'язку утримувати дитину. Постановлене рішення не перешкоджає позивачу знову звернутися до суду, якщо мате-ріальний стан дитини зміниться в гірший бік, а платника аліментів — в кращий.

Частина 2 статті 188 СК передбачає єдиний правовий спосіб звільнення батьків від сплати аліментів, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід батьків, тільки за рішенням су дуй;

При подачі позовної заяви про звільнення від сплати аліментів на підставі ч. 1 ст. 188 СК батьки повинні надати суду докази (ст. 60 ЦПК), розрахунки своїх і дитини доходів, засвідчені податковими органами, а також довідками Ощадбанку та інші.

У цій же частині 2 статті 188 СК міститься правило, за яким зацікавлена особа може знову після звільнення батьків від сплати аліментів звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів на дитину, якщо її матеріальний стан набагато погіршився. Дитина перестала одержувати дохід або він став набагато меншим за батьків. При подачі позовної заяви зацікавлена особа повинна надати письмові докази на підтвердження своїх вимог.


Получите за 15 минут консультацию юриста!